Lore Builder 2: Závody

Autor: Gerlak | Přidáno: 14.11.2013 Kategorie Lore Builder| Novinky

Dobrý den a vítejte u dalšího vydání Lore Builder edice, kde spolupracujeme s fanoušky. Kdy s jejích pomocí můžeme oživit dosavadní Star Citizen universum. Pokud jste tu nový, mrkněte se nejdříve na první vydání Lore Builder Chtěli bychom také přidat jednu připomínku do seznamu.

Lore one1

Připomínka

I když je úplně v pořádku napsat postavy, které by se mohli stát vašimi předky nebo vašimi příbuznými pro vaše charaktery, které chcete hrát ve hře. Musíte pochopit, že jakékoliv

vztahové spojení, ať již přímé nebo nepříme nebude mít žádný vliv na vámi vytvořenou postavu. Jako příklad bychom uvedli minulé téma: Kde by jste vytvořili postavu jako nejlepšího pilota ve vesmíru a vítěze Murray závodu. Ani jedna vlastnost (pověst, schopnosti, reputace, množství UEC) se nepřenese při tvorbě vaší postavy, když hra vyjde.

Stručně řečeno, všechny postavy budou mít stejné základní atributy a budou začínat na stejné počáteční oblasti.

Jsme opravdu nadšení z úžasné a obrovské reakce na minulé téma Lore Buider. Proto jsme se rozhodli přesunout seznámení se SataBall na další vydání. A proto vám chceme představit vybrané postavy, které vytvořili fanoušci.


Vědec závodníkem

Racing Savant

(From Dutch)

Z mnoha lidí, kteří získali Murray pohár od jeho založení, je kolem některých z nich tolik sporných bodů nebo se staly tak velkou inspirací jako třeba Fabis Capaldi. Fabis se narodil s Raukovým syndromem. Což je velmi vzácná forma autismu. Fabis sám věřil, že je spojen se všemy zvířaty na jeho rodné planetě Terra. Byl odkázán na nepřetržitou péči ostatních, tak aby s jejich pomocí mohl zvládat každodenní úkoly. Přes jeho zdravotní stav byl Fabis geniem pro matamatiku a výborně chápal pokročilou geometrii. K jeho další velké lásce patřily simulace. A tak k velkému překvapení jeho rodiny byl Fabis týden před jeho 23. narozeninami korunován jako vítěz Terra -Net – sim závodu roku 2792.

Vzhledem k jeho stavu, měl zákaz operovat s jakýmkoliv pozemním vozidlem, ale v důsledku mediálního šílenství okolo něj. Nebylo neobvyklé v některých situacích vidět, jak Fabis pilotuje skutečnou vesmírnou loď v prázdné části vesmíru (pod přísným dohledem instruktora). U Fabise bylo brzy rozpoznáno, že je schopen vypočítat složité geometrické vektory mnohem rychleji a účiněji než NavCom té doby. Také dokázal velice rychle vypočítat potřebný letový kurz, což do dnešního dne nikdo s takovou efektivitou nedokázal. Pomocí rozjetého mediálního vlaku byla Fabisovy nabídnuta spolupráce se společností PrimeStar Racing, která se stala oficiálním sponzorem jeho závodní kariery během Murray šampionátu. Tato kontroverzní smlouva byla celý následující měsíc propírána všemi medii v celé říši, ale jakmile byl Fabisovi udělen souhlas od bezpečnostní závodní komise, začala se přepisovat historie. Za jeho sportovní karieru se Fabis účastnil jen jediného závodu (2798 SET) a vyhrál o dříve nemyslitelných 30 sekund v lodi, která byla označována jen za průměrnou. Pro další následující roky zavedla rada v Murray závodu nové pravidlo jež zní: Kdo není právoplatným držitelem pilotního průkazu, nemůže se účastnit Murray závodů.  A tak jak rychle začala, tak i rychle skončila Fabisova závodní kariera. Fabis zemřel roku 2834. Jako jediný se stal Grand Šampiónem v Tera-Net -sim šampionátu. A do dnešních dnů si stále udržel několik rekordů.


Syn cti

A Son’s Tribute

(From CujoHyer)

Maddox Holloway se narodil v dělnické rodině, která se po celé jeho dětství snažila udržet nad vodou. Jeho rodiče tvrdě pracovali, aby mohli Maddoxovi a jeho třem sourozencům zajistit spokojený život. Po té co se jeho rodiče rozvedli během jeho období dospívání. Maddox si vybral, že bude bydlet převážně u otce. Jenž zrovna získal práci u montážní linky společnosti, která se zaměřovala na hightech součástky pro výrobu a sestavování vesmírných simulátorů. Díky souhře náhod a přístupu k těmto simulátorům se Maddox zaměřil na vesmírnou avioniku. Poprvé kdy Maddox letěl skutečnou vesmírnou lodí, bylo týden před závody Murray Cup jenž se rozhodl vyhrát. To co stálo za tím, že se dostal do knihy rekordů jako vesmírné eso bylo to, že se narodil jako skoro slepý, kdy na levé oko neviděl a na pravě jen částečně.

Na otázku co tak pohánělo jeho vášeň pro létání na závodu. Odpověděl velice jednoduše: Aby na mě mohl být otec hrdý. Nicméně bohužel jeho otec zemřel rok před uskutečněním tohoto závodu, ale o to více bylo viděl jaké odhodlání má mladý Maddox v sobě. Byl označován za šíleného člověka, když se rozhodl závodit. Později mu nikdo již neřekl jinak než šílený Holloway.


Cestovatel – První mimozemský šampion

Traveler – The First Non-Human Champion

(From Acyl)

Issigon Ado (narozen 11.10.2514 – zemřel 21.09.2559) byl závodním pilotem a první mimozemšťan účastníci se Murray závodu. Ado se stal čtyřnásobným mistrem Murray závodu a jedním z nejvíce romantizovaných postav okolo závodů v důsledku jeho postavení jako první mimozemský šampion a sporných okolnostech kolem jeho smrti. Samotným úspěchem Ado vydláždil cestu pro účast ostatních mimozemských ras jako Teveriany, Xi’Any a ostatní Banu. Narozen na planetě Bacchus. Adovo první karierou bylo obchodování specializující se na dovoz věcí okolo lidské zábavy a kulturních výrobků. Byl velice fascinován sporty lidí, především pak vesmírnými závody. A tak 2551 založil Taerninar ( od slova “Taernin” což je patron cestovaltelů pro Banu) závodní tým a společnost zaměřenou na vysílání sportovních událostí pro všechny Banu.

Ado vyhrál svůj první Murray závod již roku 2553 a tento titul si udržel i nasledující dva ročníky šampionátu. Ado byl velice dobrým showmenem a miláčekem publika. Jeho loď sestavená v lidské továrně podle Banských návrhů oslňovala svým exotickým stylem všechny fanoušky. Díky Adovo vitězství na šampionátu a také jeho obrovská popularita zaujala i ostatní Banu. Což se projevilo na sledovanosti a prodejích všeho zboží, tak i vstup velkých Banských společností jako sponzory těchto závodů. Ado vyhrál ještě jeden závod konaný v roce 2558, rok před jeho smrtí. V roce 2559 v posledním kole šampionátu Ado vedl jako jasný vítěz, ale znenadání mi vybuchl motor na pravoboku, což bohužel vedlo k jeho okamžité smrti. K odpovědnosti tohoto incidentu se okamžitě přihlásila pozemská extremistická skupina “Jen lidé” jež tvrdila, že sabotovali Adovo loď, jako odstrašující připad pro ostatní mimozemské účastníky tohoto výhradně lidského závodu. Jejich argumetny byly později zamítnuty všemi orgány, kdy po oficiálním vyšetřování byla tato nehoda uznána jako náhodná porucha na chlazení motoru Adovo lodě. Od tohoto osudného dne většina lidí spojená se závody a především pak Banu fanoušci věří, že byl Ado zavražděn. Jeho příběh se stal nejvíce známou legendou v historii Murray závodu. Kdy se v roce 2794 natočil film o životě Ado „Traveler Road“.

Také jsme byly velice potěšeni, že ne všichni psali o vítězech závodu, ale i o postavách, které zkončili jinak.


Zbohatnout prohrou

Pay to Lose

(from The Lone Reader)

Marcus Ereid se stal asi jako jediný účastník Murray poháru bohatým aniž by jedinkrát vyhrál. Marcusovi bylo krátce po třicítce, když se konal první šampionát a již v té době měl problémy se zákonem na jeho domovské planetě Kampos a pověst zločince. V jednom z rozhovorů řekl: Již nějaký čas jsem sledoval, jak se dá prohrát mnoho peněz při sázení na závody jen díky amatérským chybám.  Ale jakmile Murray prozradil aktualní výši výher a začal organizovat něco tak zvláštníhu. Věděl jsem, že toho musím být součástí.

I když tisku vždy tvrdil, jak je vzrušený a poblázněný ze samotné rychlosti při závodu. Tak není mezi místními žádným tajemstvím, že byl podplácen ostatními piloty. Tato činnost se mu velice dařila, jelikož při jeho předchozích kriminálních činostech, získal velice dobré pilotní dovednosti díky vyhýbání se strážcům zákona. Vždy, když závodil stala se mu nějaká záhadná nehoda těsně před cílovou čarou.

Spojení mezi kriminálními živly na jeho domovské planetě, podplacenými traťovými komisaři a dokonce i se samotným Murrayem mu nikdy nebyla prokázána. Ale poté co se zúčastnil pěti ěampionátů. Stal se bohatším, než si uměl dříve představit. A tak si nakonec pořídil luxusní letovisko na Noble a na kritické články od tisku může vzpomínat s úsměvem.


Nejdelší série porážek Murray šampionátů

Murray Cup’s Longest Losing Streak

(From JOCool)

Během dlouhé historie Murray závodu ztratilo mnoho závodníků všechny své úspory a nebo dokonce i své životy. Mnoho pilotů rychle pochopilo, že aby se mohli účastnit několika sezón závodu musejí vyhrávat, nebo být na předních příčkách rok co rok. Ale jen jediný člověk dokázal přežít fyzicky i finančně 22 sezón aniž by jedinkrát stanul mezi vítězi. Tím mužem se stal Callum Tennerson.

Přes všechny jeho dobré kvalifikační výkony. Tennerson obsadil jen deváté místo v roce 2498, což bylo jeho nejlepším umístěním. Stalo se to během jeho šestnáctého závodu v řadě, kdy ho také opustili všichni sponzoři. I přes tuto ztrátu dokázal nějakým způsobem získat finance na účast ví dalších sezónách. Po tomto roce oficiálně změnil své pilotní číslo na šťastných 13. Když se ho zeptali na jeho nejlepší umístění v první desítce, jednoduše odpověděl: Nebyl jsem dost dobrý, příště to vyhraji.

O mmoho let později kdy Tennerson odešel od závodů. Murray Cup Racing League (MLCR) na jeho počest zavedla, že Tennersonovo jméno bude zapsáno na vítězném věnci, a také v ten samý okamžik byl uveden do síně slávy MCRL. Callum Tennerson nechtěl být uveden do této síně, ale stal se vzorem pro dnes známou větu. “ Zkoušej to jako Tenner”


Traťoví komisař

The Track Master

(From Pooka “Pookie” Pucel)

Podívejte, všichni znájí závodníky. Sakra, každý student prvního ročníku může přednášet o vítězích Murray šampionátu odpředu, odzadu,  abecedně podle příjmení, křestního jména nebo překladem do Xi’anského jazyka. Stejně tak všichni vědí o každém zvratu, v každém důležitém závodu z každé hlavní tratě šampionátu. Všichni znají jaké lodě používá který závodník a jaká společnost je vyrobila. Koho to vše zajímá? Na konci dne je nejdůležitější kdo má nejvíc bodů. Protože ten bude ve finále. Nebo ne?

Na co ale lidé nejvíce zapomínají je, že tratě přicházejí a odcházejí. Někdy se změní hvězdný systém, který hostuje novou trať Jindy je to změna v pravidlech. Všichni si pamatujeme co se stalo, když se zvýšila minimální vzdálenosti mezi pořadatelskými hvězdnými systémy (politici). A když přijde na změnu a vytvoření nových tratí. Stojí za tímto jediný člověk: Buggy

Buggy není jeho pravé jméno, ale nemůžu mluvit za Xi’any. Což ani vy. Ale je to jeho oblíbené oslovení. Je o něm známo, že pracuje v technickém oddělení MISC jako konstrukční konzultant. Jež pracuje také v oddělení pro výměnu technických znalostí s našimi sousedy, ale ve skutečnosti se o něm ví, že pracuje hlavně pro Murray Cup.

Buggy je jedním z největších stavitelů tratí v UEE. Sám osobně navrhnul třetinu schválených tratí a osobně dohlížel na upravy dalších dvaceti procent stávajících závodů. Buggyho práce je přinejmenším nedoceněná. Nebo jak smýšlejí jeho odpůrci. Má velký vliv na závodní prostředí.

Že mi nevěříte? Tak o tom trochu popřemýšlejte. Ze sta procent bodů je plných šedesát tři nutných pro splnění k postupu do šampionátu. Všechny byly získány na již vytvořene a upravené trati od Buggy. Což bylo dokázáno díky výsledkům za posledních patnáct let pořádaném během Murray závodů. Sedmdesát čtyři všech závodníků získalo své první vítězství na tratích, které exkluzivně vytvořil sám Buggy. To už by vám něco mohlo napovědět.

Platí však, že toto byl jen vzorek z velké práce, do které všichni přispěly svým dílem. Vytvořili jsme tento hlavní dokument z obrovského množství informací. Doufajíce, že by se mohl dostat do muzea MCR. Sídlící v centru města Aydo na planetě Green (Ellis III). Přičemž je zde k dispozici 450 let dlouhá historie, ze které jsme mohli čerpat.


Příště vás seznámíme s některými významnými událostmi v rámci Murray šampionátu. A také si řekneme něco o sportu budoucnosti SataBall.Článek je překladem Lore Builder: Racing Issue Two

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum