(ID:13268) Mariňáci UEE

Autor: walltar | Přidáno: 18.9.2013 Kategorie Spectrum Dispatch

Ve dnešním článku se podíváme zblízka na mariňáky UEE. Tento článek se jako první objevil v Jump Pointu č. 8 (měsíčník, určený pro subscibery Star Citizena). Další info o předplatném zde.

Screen-Shot-2013-09-17-At-44252-PMmarinaMariňáci UEE

Staří vesmírní piloti mají pořekadlo: Můžeš utéct před policií, můžeš uletět před námořnictvem, ale mariňákům se neschováš. Operace námořní pěchoty jsou v civilizovaném vesmíru značně neobvyklé, a často indikují, že je lepší se oblasti vyhnout za každou cenu. Imperátor povolává své mariňáky jen na ty nejdůležitější mise, nikdy ne na rutinní operace. Zatímco jejich vyspělá výstroj a trénink jim dovoluje přistupovat k operacím s extrémní precizností, jejich postavení jim umožňuje operovat s velkou dávkou volnosti. Pokud je jejich misí někoho zabít, tak mají možnost  použít za tímto účelem letku bombardérů a srovnat se zemí třeba celé město, či nasadit jednotku sniperů pro tichou eliminaci.

Mariňáci UEE jsou prostě ti nejlepší z nejlepších. Kandidáti jsou vybíráni z nejlepších rekrutů v námořním a armádním výcviku. Kritéria pro výběr nebyla nikdy publikována a informace o nich zůstávají velmi vágní. Do námořní pěchoty se nepřihlašujete a kandidáti, kteří se nechají slyšet, že se chtějí stát mariňákem, jsou často vynecháni,a to i přes své mnohdy skvělé výsledky. Mnozí teoretizují, že proces výběru je nejasný (a může se často měnit) aby kandidáti nemohli následovat přesný postup pro kvalifikaci do řad námořní pěchoty. Ačkoliv drtivá většina mariňáků je vybírána z výjimečných rekrutů, procházejících výcvikovým táborem, může se stát, že i zkušený voják  je převelen do námořní pěchoty, po svých úspěších v poli. Po základním armádním výcviku musí kandidát projít šesti „pekelnými měsíci“ ve výcvikovém táboře na Corinu.

 

Historie

Námořní pěchota se zrodila jako Advanced Special Operations (ASO, Oddíl speciálních operací), jednotka armády UPE (United Planets of Earth, předchůdce UEE), která měla za úkol zvlášť těžké nebo neortodoxní mise. Teamy ASO byly složené z nejlepších vojáků a měli za sebou miliony kreditů vynaložených do jejich speciálního tréninku zaměřeného na prostorový boj (zahrnující boj v nulové a vysoké gravitaci). Jednotky ASO při dobývání hvězd nasbíraly mnohá vítězství. To se změnilo s příchodem válečného stavu při první Tevarinské válce. ASO, velikosti jedné divize (divize je vojenská jednotka, mající asi dvacet tisíc vojáků), byla často použita jako podpůrná jednotka poskytující posily pro běžné operace. Jejich speciální trénink přišel vniveč. Pozoruhodná analýza kvantového počítače Obelisk z roku 2558, vyústila v mnoho změn v organizaci a také v taktice armády,a tou hlavní změnou byla nutnost oddělit ASO z hierarchie armádního velení.

ASO bylo reorganizováno na jádro třetí prostorové služby. Od tohoto okamžiku operovali mariňáci zcela nezávisle na armádě. Několik menších organizací bylo začleněno do nové zrozené námořní pěchoty UPE, mezi nimi i Vesmírný bojový tým a Kancelář pro námořní zbraně budoucnosti. Se začátkem druhé Tevarinské války se prozřetelnost tohoto opatření znovu a znovu osvědčila. Námořní pěchota porazila jednotky Corath’Thala pokaždé, když byla přítomna v boji.

 

Současný status

Hlavní velení námořní pěchoty leží na Corinu, trpasličí planetě v systému Killian. Místo bylo vybráno jak kvůli své nehostinnosti, tak kvůli blízkosti k hlavní vojenské základně. Nehostinné podnebí planety je jako stvořené pro náročný trénink mariňáků. Corin, který leží mimo zelenou zónu systému, se může pochlubit rozsáhlými tundrami, rozeklanými jeskyněmi a.. ničím jiným. Většina velitelské základy se nalézá pod povrchem, s výcvikovým táborem na povrchu. Planeta je chráněna vždy alespoň jednou letadlovou lodí třídy Bengal a přistání zde je absolutně zakázáno. Orbitální obrana má stálý rozkaz, který jim umožnuje použít zbraně a zničit každého, kdo se přiblíží.

Narozdíl ostatních jednotek armády UEE se mariňáci nenasazují jen tak bez rozmyslu. Mariňák je stále umístěn na Corinu, buď podstupuje trénink, nebo je aktivně zapojen do bojové akce. Mariňáci nechrání konvoje, nepronásledují piráty, nebo nedohlížejí nad Jump pointy. Mariňáci napadají planety, útočí na Vanduulskou hordu a osobně chrání Imperátora. Nejslavnější specialitou mariňáků je vylodění vesmír-země. Úderné jednotky námořní pěchoty se můžou vylodit ze vzduchu, na speciálních raketových modulech kterým se říká „Jehla“. Ty obsahují stejné tlumiče jako Hornet, Jehla může dopravit vojáka, „vystřeleného“ z vyloďovacího  plavidla na přesně vybrané místo na povrchu planety, za 90 sekund.

Jejich vyloďovací jednotky doplňuje ještě elitní letecké křídlo. Mariňáci mají většinou robustnější varianty existujících lodí, které mohou startovat z drsnějšího terénu, nebo eskortních letadlových lodí. Mariňáci nevzlétají z lodí námořnictva, místo toho operují a obsluhují vlastní válečné lodě. Už se svého charakteru neobsluhují vlastní suché doky, nebo opravárenské stanice. Lodě námořní pěchoty mají přednost v každé námořní stanici.

I když se všichni mariňáci považují za „Imperátorovy vlastní“, jeden konkrétní oddíl má speciální nárok na tento titul. První bojový prapor je jednotka složená z těch nejlepších, pověřená ochranou Imperátora. Jen ti nejlepší mariňáci jsou považování za vhodné pro službu v „První“ a jen velmi málo je nakonec vybráno na jednoleté období. A ještě méně si zaslouží permanentní přidělení. Členové První nosí fialově označené brnění a jejich úkolem je chránit Imperátora za každou cenu.

Každý mariňák je efektivní mašina na zabíjení, a je vycvičen v různých formách boje. Jednotky podporují rozvoj členů jak do pozic vysokých důstojníků, tak do vysoce specializovaných expertů. Průměrný mariňák je většinou špičkový střelec, prvotřídní atlet, taktický génius a mnohem víc. Značky na brnění vyvedené v neviditelném spektru (ale jednoduše identifikované pomocí vizoru, který je použit v bojovém brnění), rozlišují specializace, od odborníky na antihmotové zbraně po experty na mimozemské jazyky.

 

Hodnosti

 • H.C. Legatus Maximus
 • Generál
 • Generálporučík
 • Plukovník
 • Podplukovník
 • Major
 • Kapitán
 • Poručík
 • Podporučík
 • Střelec (Marine Gunner)
 • Seržantmajor
 • Seržant
 • Desátník
 • Svobodník
 • Vojín

Tento článek je překladem: Jump Point: UEE Marines

 1. Autor: Sir_Sato | Přidáno: 10.11.2013, 20:52

  Super články, díky za překlad:)

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum