Měsíční report – Srpen 2014

Autor: walltar | Přidáno: 7.9.2014 Kategorie Novinky

Dnes pro vás mám výtah z měsíčního reportu. Snažil jsem se jej zkrátit, ale také zachovat co nejvíc informací. Napište nám do komentářů, co se vám líbí více, přímý překlad, nebo výtah informací?


Galerie obrázků v původní velikosti: http://imgur.com/a/GIqLe#0

Avenger1_jp

Santa Monica:

V Santa Monice se minulý měsíc pracovalo hlavně na ukázkách pro Gamescom. Zvláště multiplayer demo ukázalo jednu zajímavou věc, která není na první pohled patrná. Lokalizované fyzikální sítě, které na rozdíl od většiny ostatních her umožní pohyb po lodi i při boji. Na rozdíl od většiny ostatních her, které používají jeden fyzikální systém pro celou mapu, SC bude mít množství menších sítí s vlastní fyzikou (například lodě). Díky tomu se nestane, že by loď při manévru například prošla hráčem a nechala jej daleko za sebou, nebo si s ním nepohazovala ode zdi ke zdi. Hlavní fyzikální síť tak bude sledovat tyto menší sítě a ty se potom budou starat o objekty, které jim náleží.

Dalším z věcí, které si na první pohled nevšimnete, byl HUD. Pracovalo se na možnosti oddělit jednotlivé části a zobrazit je na různých monitorech v lodi, na možnosti mít pozici a velikost upravitelnou pro každého hráče, a jejich renderování na texturu pro možnost je zobrazit na monitorech lodi. Také byl položen základ pro to, aby bylo možno předávat různé části HUDu na jiné stanice lodě.


Austin_Header

Austin:

Umělci pomáhali na M50, 350R a variantách Constellation. Také začala práce na objektech používaných v misích v PU a na efektech pro přeskoky.

Filmaři vypustili reklamu pro Constellation a začali práci na dalších.

Animátoři, společně se Seanem Tracym vylepšovali postup prací a exekuci animací. Zaměřili se na identifikaci problémů s pohybovým setem a jeho vylepšení pomocí technologie 4D blendspace. Také vytvořili novou kostru pro animace a pracovali na postavách pro reklamu Constellation.

Design pracoval na integraci základních systémů do PU prototypu. Na přechodu z planety do hangáru a potom do vesmíru, a zpět. A na spojování systémů jump pointy. Techničtí designéři pracovali na dokončení městských interiérů (a na vesmírných stanicích), tím že vytvářeli kity na zrychlení tvorby planetárních prostředí. Zbytek týmu přidával detaily do dalších herních systémů.

Platforma/vydavatelé vypustili nový obchod a updatovali staty a přidali mnoho lodí do holovieweru. K tomu ještě spustili akci na Constellation s plnou podporou obchodu a holovieweru. Nakonec ještě udělali mnoho práce na leaderboardech a vytvořili spoustu konceptů pro nadcházející mapu galaxie.

Programátoři integrovali CryEngine 3.6.3 do kódu a předali jej týmu. S pomocí IT taky migrovali na Visual Studio 2012. A pokračovali s prací na serverové persistenci a dalších pracích, které jsou nutné k prototypování PU, což zahrnovalo taky layout hvězdného systému. Práce taky probíhala na Velkém Světě a přidružených pracích a začalo se pracovat na vylepšení pohybu, což zahrnuje i dead reckoning s naším partnerem Wyrmbyte. Projective light poolong byl dokončen, základní podpora Track IR byla implementována a také bylo přidáno mnoho oprav pro VR. Byla vypuštěna nová verze launcheru, která opravila mnoho chyb. Byly vypuštěny dva patche hry a pracuje se na dalším, který znáte jako 0.9


Foundry_42

Foundry 42

Foundry 42 se taky podílí na pracích na verzi 0.9 AC. Tým F42 už se rozjel na plné obrázky, takže od nich brzy uvidíme mnoho nového contentu. Jejich práce na SQ42, kterou nám nemohou ukázat, taky pokračuje velmi dobře.

Designéři F42 pracovali na kampani SQ42. Na tom jak bude hráčova „mateřská“ loď poutavým a interaktivním centrem které budou moci prozkoumávat. Vertical slice (pozn. redakce: způsob developmentu, který by se dal přirovnat ke stavění domu místnost za místností) pokračuje a pokládá mnohé otázky, na které se designéři F42 snaží najít řešení. Jednou z důležitých věcí bylo zajistit, aby kampaň nepřinášela mechaniky, které potom nebudou dostupné v PU a na tom, aby každá nová mechanika byla funkční i v PU (například prohledávání mrtvých těl). Práce na lodích pokračuje, právě je na řadě Starfarer a několik dalších lodí. Práce na AC taky pokračuje dobře. Práce pokračuje na nových systémech a gamemódech.

Programátoři od Gamesconu pracovali na učesání dvou nových modů (Murray cup a Vanduul Co-Op), které budou přidány v 0.9. Dlouhodobější práce na SQ42, což je podpora pro „vertical slice“ designérů pokračuje taky velmi dobře. Nakonec ještě pokračovala práce na zlepšení zprovozňování vozidel, coz taky zahrnuje nový nástroj DataForge a start nového systému statů, který dovolí, aby vozidlo bylo mnohem víc řízeno daty.

Tým umělců se rozrostl o čtyři nové přírůstky. Pracovalo se na konceptech stanice Shubin, na těžkém stíhači Anvil F8 Lightning, na kabině těžebního drona, na můstku carrieru třídy Panther a Interiérech Javelina. Tým, který se zabývá prostředími, pracoval na mapě New Horizons, kterou jste mohli vidět na Gamesconu. Gladiátor, Retaliátor, Gladius se posunuli do fáze texturování. Pracuje se na interiérech Idris, Javelina a Panthera. K tomu se tým ještě vrátil ke greyboxu exteriéru stanice Shubin, která se použije pro vertical slice level. Animátoři pracují na přípravách pro VS a na podpoře AC.

Zvukaři se soustředili na reklamu na Constellation, design zvuku traileru, Murray cup, zvuk pro nové lodě a obecně na celkové práci na zvuku. Po gamesconu ještě přidali poslední části zvuku do 0.9, jako například zvuku pro UI.

Do 0,9 byl také zakomponován „Trevor Basqe“ oficiální hlasatel pro Murray cup. Pokud jste si všimli, tak jeho hlas je promítán do mapy s 3D efektem a hraje z reproduktorů, jako v reálných závodech. Dokonce i efekt prodlevy, která nastává s různou vzdáleností zvuků, byl implementován do hry a celý systém se potom bude používat na multiplayer lodích pro systém hlášení, které bude znít z lodních reproduktorů.

Horkým tématem komunity, je také to proč je ve Star Citizenu zvuk, když se odehrává ve vesmíru. Zvukaři nám k tomu řekli, že SC nemá ve vesmíru zvuk, lodě nám zvuk simulují, aby nám pomáhali lépe pilotovat loď.


BHVR_Header

BHVR

Pánové z Montrealu pracovali na Hangárech. Přesněji na debuggingu a optimalizaci. A také na layoutu dalších planetárních lokací a obchodů na Teřře a Arc Corp.

Technici pracovali na nástrojích, které pomohou osídlit různá prostředí objekty, což je potřeba pro prototypování misí. A také na systémech, které pomohou s tagováním ingame objektů, což bude použito v systémech jako mobiGlas, obchody, AI a další.

Pracuje se taky na refraktoru pause menu, na upravování ovládání a mG Scheduleru pro prototyp managementu misí. Několik dalších aplikací pro mobiGlas bylo vytvořeno, což zahrnuje mG wear, pro customizaci postavy, mG Skyline pro mapu a mG centrum upozornění.


Redacted_Header

FPS Tým

Illfonic pracoval hlavně na tom, aby FPS modul byl připravený na předvedení ba Pax Australia 1. listopadu. Mapa stanice začíná být funkční a každý den se přidávají další objekty. Jídelna, kancelář ochranky a řízení gravitace mají detailní objekty a s nimi se přidávají i další vizuální efekty, které dávají silný pocit atmosféry. Vzduch se žene dveřmi, jak se otevírají, jiskry odletují z rozbitého zařízení a voda odstřikuje, jak jí hráč prochází.

Technici a animátoři si zajeli do CIG, aby vyřešili starší problémy s animacemi. Díky tomu byla vytvořena nová kostra animací, což by mělo vyřešit jejich budoucí kvalitu.

Na straně techniky a designu se přešlo od soubojů s NERF pistolemi, k playtestům, které se zaměřili na vylepšení stability a opravě síťových problémů. Teď přechází spíše k úpravám gameplaye s balanci.


Turbulent_Header

Turbulent

Turbulent vypustil nový katalog lodí, což zahrnovalo reorganizaci celého obchodu, aby ho bylo snadnější použít a zároveň jej propojit s daty ze hry. Katalog lodí je prvním krokem k obsáhlé Galactapedii, která by nám měla dát přístup k ohromnému množství dat.

Také proběhla optimalizace stránky, vyladění obchodu, aby lépe podporoval prodejní akce lodí, stabilizaci chatu pro velké objemy lidí a celkové vylepšení stránek.

Katalog lodí se taky stal centralizovaným systémem pro ukládání statů lodí. Takže data, která se do něj vloží, se projeví ve všech částech stránek.

Začala práce na mapě galaxie, kterou jsme si zvolili v jednom ze stretchgoalů.

Dále, leaderboardy jsou jednou z věcí na kterém se pracovalo. Leaderboardy budou shromažďovat data o hráčích a organizacích, a budou tyto data zobrazovat tak, aby je bylo možno porovnávat. Leaderboardy uvidíme již brzy.

Brzy si taky budeme moci volit, který hangár uvidíme v Hangar modulu a které lodě chceme zobrazit, přímo ve webovém rozhraní.

Samozřejmě konceptuální práce na druhé verzi stránek organizací také pokračuje a produkce začne již brzy.


Moon_Collider_Header

Moon Collider

S příchodem Co-Op módu ve Vanduul Swarmu se bylo potřeba ujistit, že AI bude procovat dobře i multiplayerovém prostředí. Což nebylo až ta moc práce, protože sami lidé z Moon Colliredu byli překvapeni jak dobře AI pracuje.

Na základě feedbacku od komunity bylo provedeno mnoho úprav i na AI pro Vanduul Swarm singleplayer. Hlavně na zajištění toho, aby do vás Vanduulové nenaráželi a úpravy AI pro novou rychlost lodí.

Na FPS frontě, práce probíhala na schopnosti vnímání pro AI. Nastaly problém s AI, které kvůli problémům animací, špatně mířilo, a nemohlo se otočit, když jej hráč obešel, tento problém byl ale vyřešen.

Možnost realtime snímání AI běžícího na serveru a promítání takto obdržených dat přímo do klienta, byla přidána do debugging nástrojů. Je to hlavně kvůli tomu, že v MP soubojích je problém zjistit co se děje, když AI běžící na serveru začne provádět věci, které by nemělo.

A nakonec Moon Collider dělal další designérskou práci pro PU, například protptypování možnosti dávat do hry objekty, se kterými bude AI interagovat.


 

Tak to je vše k výtahu informací z posledního měsíčního reportu. Doufám, že si užijete i tuto zkrácenou verzi, kterou jsem se snažil obrat o většinu omáčky.

Informace z Interview čekejte asi v úterý, protože tohohle bylo víc, než jsem čekal.

Zdroj.

  1. Autor: solta | Přidáno: 7.9.2014, 16:59

    Rozhodně zkrácena verze jak je to moc dlouhé tak se mi to nechce číst 🙂

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum