Patch 0.9.1 vypustěn

Autor: walltar | Přidáno: 1.10.2014 Kategorie Moduly| Novinky

Nový patch pro Arena commander byl vypuštěn. Tento patch přináší 3 důležité změny… Podpora SLI/Crossfire… Je to první implementace, takže tato podpora asi ještě nebude dokonalá.

Customizovatelné keybindy… Dlouho jsme na to čekali a teď jsme se konečně dočkali. Jedná se o první implementaci, takže asi customizovatelnost bude daleko od dokonalé, ale je to první krok tím správným směrem. Podporuje myš a klávesnici, ovladače, joysticky a Hotasy. V budoucnu přibudou ještě možnosti specifické pro jednotlivá zařízení, jako úprava senzitivity, obrácení os, dead zóny a podobně, dále možnost mít několik profilů, možnost odstranit bind z klávesy, nastavení akce jako single/double tap, nastavení jedné akce na více kláves a podobně.

Můžete si zvolit jaké lodě se vám zobrazí v Hangar modulu… Tohle potěší asi hlavně backery, kteří mají více lodí. Zde si můžete zvolit kdetá loď se vám zobrazí na jaké pozici.

Celý seznam změn naleznete zde: https://robertsspaceindustries.com/comm-link//14182-Star-Citizen-Patch-131

 1. Autor: alien5 | Přidáno: 1.10.2014, 08:42

  Takze sensitivita prd hm
  .

 2. Autor: Wolf77 | Přidáno: 2.10.2014, 11:52

  Deadzony, revers os a myslim i senzitivita jdou nastavit při použití virtuálního joysticku. Já používám vJoy + UJR (Universal Joystick Remapper) + SCJ Mapper.

 3. Autor: alien5 | Přidáno: 2.10.2014, 18:04

  Hm tak jsem to stahnul nastaveni nulove ani mi to neukazalo muj joy a kdyz jsem to spustil tak mi ve arene nesel joy lol heh

 4. Autor: Wolf77 | Přidáno: 2.10.2014, 20:23

  To je chybou přístupu k celý věci mrkni sem http://www.autohotkey.com/board/topic/89279-ujr-universal-joystick-remapper-using-vjoy/
  V mým postu na ofiko fóru je vysvětleny jak to funguje. Odkaz na to je ve nasem fóru v threadu o joysticku.

 5. Autor: alien5 | Přidáno: 2.10.2014, 20:52

  hm pekne asi jenom 4 A4 textu lol diky 🙂 v angline atd.. lol tak to mam tak za tyden rozchozene + –

 6. Autor: Wolf77 | Přidáno: 2.10.2014, 20:55

  Můj post ti do hodiny přeložím v našem fóru ve vlákně o joystickach.

 7. Autor: Wolf77 | Přidáno: 2.10.2014, 21:51

  A projistotu i sem 😉

  Na žádost Aliena a pro všechny, kdo mají jakékoliv problémy s joystickem uvádím překlad mého postu na oficiálních fórech SC ve vlákně „Saitek Cyborg Evo Force, Joystick rotation axis doesn’t seem to work“:

  1) Nainstalujte vJoy http://sourceforge.net/projects/vjoystick/

  V programu vJoy si nastavíte virtuální joystick s úplně stejnými parametry, jako má váš fyzický. Tj. počet tlačítek, osy, atd. atd. Vjoy vytvoří virtuální „klon“ vašeho joysticku. Snadno to zjistíte tak, že se podíváte do ovládacích panelů / herní zařízení, kde bude VJoy Virtual Joystick. Vřele doporučuju, vygooglovat si název programu a pro neanglicky mluvící především YouTube, kde je sice všechno anglicky, ale s obrázkama ;-). Tady bych měl upozornit, že onen virtuální joystick ještě není v tuto chvíli funkční! V podstatě nejde ani tak o „klon“ jako o jiný (virtuální) joystick se stejnými parametry jako je ten váš.

  2) Nainstalujte UJR aka Universal Joystick Remapper http://evilc.com/joomla/articles/9-code/autohotkey/1-ujr-universal-joystick-remapper

  Na stránkách autora jsou 2 instruktážní videa!
  Tenhle program/skript slouží k vlastnímu namapování resp. spárování fyzických ovládacích prvků vašeho joysticku s odpovídajícími prvky joysticku virtuálního. Obsahuje také možnost proházet tlačítka, nastavit citlivost a reverz os atp. HAT switch to umí jen jeden, i když vJoy jich podporuje více. Tady už by mělo okno scriptu reagovat na pohyby reálného joysticku – jsou to ty slidery uprostřed. Je třeba samozřejmě ale přiřadit ovládací prvky reálné těm virtuálním.

  POZOR: Aby joy fungoval, musí UJR skript běžet pořád na pozadí! Samotný vJoy na to nestačí.

  TIP: Pokud někdo používá 2x joystick, případně joy a plynovku jako dvě zařízení, je třeba nadefinovat v driveru vJoy 2 virtuální joysticky a správně je v UJR přiřadit. PRO KAŽDÉ ZAŘÍZENÍ, MUSÍ BĚŽET SAMOSTATNÁ KOPIE UJR! Jinými slovy je třeba program spustit 2x. Má to ale jeden háček – UJR si pamatuje jenom jedno nastavení co má ve složce. Je třeba tedy mít na disku 2x složku UJR, například „UJR joy“ a „UJR throttle“ apod. a spouštět každé zařízení z vlastní složky. Není to problém, UJR má necelý megabajt ;-).

  3) Nainstalujte SCJ Mapper https://github.com/SCToolsfactory/SCJMapper-V2/releases

  Jedná se o mapovací nástroj napsaný přímo pro SC, kde si finálně na tlačítka namapujete funkce SC respektive AC. Prográmek generuje xml, které umí ukládat přímo do složky StarCitizen a které se přes konzoli příkazem pp_rebindkeys zavádí ve hře.

  POZOR: výše uvedeným postupem nelze namapovat na virtuál jen některé prvky! Je NUTNÉ přemapovat celý joystick! Funguje jen to, co je namapováno!

  Závěrem bych rád podotknul, že výsledek je skvělý, ale postup, jakkoliv se může zdát celkem jednoduchý, vyžaduje laborování a zkoušení a troufám si tvrdit, že pro „nepolíbeného“ to neni na hodinu. Například mapování více joysticků, může působit trochu zmatečně, zvlášť jejich číslování v SCJ Mapperu, ale metodou pokus/omyl se dá dojít k solidnímu výsledku. Některým lidem se také stává, že po odpojení a zapojení více joysticků do USB, jim Windows přiřadí ID obráceně, což přináší problémy. Předpokládám ale, že s jedním joystickem bude vše jednodušší a přímočařejší.

  Pro úplnost dodávám, že jsem tímto postupem mapoval pro současné použití Defender Cobra M5 + Thrustmaster HOTAS-X. Pro mne byl výše uvedený postup řešením toho, že již několik verzí AC nefunguje u Cobry rotZ (Win7, Vista … pod Win8 je to OK). Z ofiko fóra mám potvrzeno, že postup funguje i pro shora zmíněný Saitek Cyborg Evo Force, který trpí v SC stejným problémem jako Cobra.

 8. Autor: alien5 | Přidáno: 2.10.2014, 22:01

  To by jsi byl hodne staci zitra ok. Jam ma od logitechu profilovej program coz je pekne ale nefunguje to ani citlivost ani profil. A jen pokud posteluju nastaveni tlacitek a OS, a ulozim to tak jde hrat a joy neni prilis citlivej.. Jinak se to neda hrat takze mam vzdy orgie vypnout BFS sluzbu postelovat Logitech joy a pak vyzbrojit a do areny… heh hrozny..

  • Autor: Wolf77 | Přidáno: 2.10.2014, 22:12

   Uz to tam je a je to i tady, jen to ceka na schvaleni 🙂

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum