Patch 2.4 vypuštěn

Autor: walltar | Přidáno: 11.6.2016 Kategorie Novinky

Po dlouhé době na PTU byl vypuštěn patch, který přináší množství novinek. Mino dvou nových lodí a jedné nové zbraně je to hlavně persistence, která úplně mění to, jak hra operuje s daty. Alpha UEC vám umožní vydělat kredity ve hře a díky nakupování si můžete za těžce vydělané peníze nakoupit první itemy. Co je nového si můžete přečíst v článku.

Patchnotes Zde


 

Starfarer_Landing_4


Starfarer_Gemini_1Nové lodě a zbraně

 

První novou lodí, se kterou se můžete proletět, je zatím největší koráb ke kterému máme přístup. V Crusaderu je nyní dostupná Starfarer a Starfarer Gemini. Starfarer je velký tanker s několika palubami a podporou pro 7 lidí.

Pokud ho nevlastníte, tak je dostupný v akci až do 20. 6. Starfarer, Starfarer Gemini.

Druhou lodí je Reliant, který ještě není létatelný, ale jeho vlastníci si jej mohou prohlédnout v Hangáru. Reliant je tier 2 starter loď. Díky většímu nákladovému prostoru, než mají ostatní starter Reliant2lodě je jasnou volbou pro začínající dopravce. Jeho nákladový prostor je modifikovatelný a tak do něj můžete osadit lékařské pomůcky, držáky na zbraně a další. Díky tomu Reliant není jen hauler, ale užitná loď, která obstojí i v boji.

Akce na Reliant Kore

CIG se do budoucna rozhodlo přinést zajímavější typy zbraní. Namísto kopií laserového a balistického kanónu nám tak do hry přibyla plazmová brokovnice. Amon & Reese Pyroburst je size 3 plazmová brokovnice, jenž střílí 8 projektilů, které vybouchnou v blízkosti cíle. Je vhodná pro defenzivní použití na turretu, nebo pro boom and zoom fightery.

Koupit si ji zatím můžete ve VD Store: Amon & Reese Pyroburst

 

Persistence

 

CharactersAsi největší změnou v tomto patchi je Persistence. Sama o sobě nepřináší pro hráče žádné zásadní funkce, ale mění to, jak servery nakládají s daty. Namísto ukládání informací o stavu hráče a jeho lodí na disku se informace ukládají na serverech. Tato změna tak umožňuje přenášet poškození lodí z jednoho serveru na druhý, umožní nakupování a vydělávání peněz, změny na lodích, které uděláte v hangáru, se přenesou do Crusaderu. A piráti už neutečou pouhým opuštěním serveru.

Persistence je obrovský milník a stěžejní změna, která ovlivňuje každý aspekt Star Citizena. V pozadí bylo odvedeno obrovské množství práce, která bude v budoucnu pokračovat, jak se bude tato základní funkce hry rozšiřovat.

 

Alpha UEC

 

Shopping_2Tento update přináší také velké změny pro hráče a první z nich je Alpha UEC. Tato nová měna existuje jako testovací platidlo pro otestování balance ekonomiky, oceňování itemů, odměn za mise, a dalších. Co je důležité vědět je, že Alpha UEC a vše za ně nakoupené mohou být kdykoliv vymazány, aby mohl začít nový cyklus testování.

K vyděláváním peněz také přibývají náklady, takže Cry Astro si začne za své služby účtovat. Je to první implementace, takže zatím nemůžete opravit jen jednu specifickou komponentu, ale musíte opravit vše.

 

Nakupování

 

Další velkou změnou pro hráče je možnost nakupování. První implementace začíná s pár obchody, které budou v budoucnu přibývat. Ze začátku si tak můžete nakoupit osobní zbraně, brnění a oblečení. Zatím můžete použít tento interface i k equipování nakoupených itemů. Inventář do hry přibude v jednom z dalších updatů.

Casaba outlet

Casaba_Inside_2Najdete jej jak na Olisaru, tak v Area 18. Nakoupíte zde množství obyčejného oblečení, jako trička, bundy, kalhoty, čepice a boty. Každá individuální část oblečení může být prozkoumána pomocí AR módu, což vám dá na výběr mezi vyzkoušením (Try On) a koupením (Purchase). Try on vám umožní si prohlédnout, jak oblečení vypadá a Purchase vám otevře nákupní interface, ve kterém najdete cenu, popis, kolik máte kreditů, tlačítko k potvrzení a velké X, kterým nákup zrušíte. Jakmile jste si věc koupili, tak bude equipnuta na postavu. Pokud si chcete nakoupené oblečení změnit, stačí zajít do obchodu, kde namísto Purchase uvidíte možnost Equip.

Cubby Blast

LiveFire_GunsNajdete jej v Area 18 a prodávají se zde zbraně, munice, medpacky, brnění, a letové kombinézy. Interface pro nakupování zbraní je podobně tomu pro nakupování oblečení. Namísto Try On je zde možnost prozkoumat zbraň (Inspect). Hlavní rozdíl je, že při prozkoumávání zbraně zůstanete v pohledu z první osoby. Brnění a letecké kombinézy se nakupují stejně jako oblečení.

Live Fire Weapons

Najdete jej na Olisaru a koupit si zde můžete zbraně, munici a medpacky.

Garrity Defense

Najdete jej na Olisaru a ke koupi jsou zde brnění a letové kombinézy od RSI.

 

Skříňky na oblečení.

 

Locker1V patchi 2.4 máte možnost měnit mezi dvěma sety oblečení, jedno z nich můžete nosit vevnitř a druhé je letová kombinéza s helmou. Na Olisaru se probudíte v oblečení do interiérů a pokud nechcete zemřít hned v přechodové komoře, tak je doporučeno si obléci letovou kombinézu, nebo brnění.

Oblečení si můžete změnit buď ve své ložnici, nebo u Valet jednotky u každé přechodové komory.

 

Mise a Odměny

 

Missions2Odměny za mise najdete v mobiGlas, pod cíli mise. Některé mise, jako například PI mise odměňují kredity po návratu na Olisar.

Ve hře je také nová mise, která po vás bude chtít bránit Port Kareah. Odměněni budete za každé zabití.

Další možnosti jak si vydělat aUEC je nacházení krabic s Whiskey a Doutníky v asteroidovém poli kolem Yely, nebo na některých ICC misích. Pozor na nudle.

 

Liveworks AR

 

UI3Holotable zemřel, ať žije Liveworks AR! S patchem 2.4 byla vypuštěna nová mobiGlas aplikace, která vám umožní customizovat váš hangár. Najdete dva druhy Item portů, první vám umožní vyvolat lodě v hangáru a druhý Flair itemy, jako ručník, plakáty, akvárium a podobné okrasy. List věcí, které můžete osadit na Item Port otevřete pomocí kliknutí na Item Port. Tento list obsahuje: Jméno osazené věci, seznam věcí, které můžete do portu osadit, tlačítko Remove, kterým odstraníte osazenou věc a tlačítko Cancel, které opustí seznam bez provedení změn.

Customizace lodě

Lodě můžete osadit do Itemportů, stejně jako flair itemy, pokud je item port spawner pro lodě. Tyto item porty najdete na přistávacích plochách hangárů. Interakce s tímto portem vám otevře seznam lodí, které vlastníte (plus všechny vozidla, jako Greycat). UI2Jakmile umístíte loď do hangáru, najdete na ní vlastní item porty, které vám umožní měnit zbraně, štíty, trysky, a tak dále. Osazování itemů na lodě funguje úplně stejně jako osazování flair itemů v hangáru.

Výběr hangáru

S tímto patchem se přesunula celá customizace hangárů do hry. Hangár, do kterého se načtete si tak můžete zvolit v menu hry (zmáčkněte ESC a zvolte Options). V této verzi hry byly hangáry omezeny na jednu přistávací plochu, v budoucnu si budete moci přidat další plochy způsobem popsaným výše.

 

Změny Ovládání

 

Reliant_3Jak se přidávaly nové a nové prvky, tak se ovládání hry stalo víc a víc nepřehledným. Důvodem k předělání defaultního nastavení bylo přesunutí důležitých akcí a sjednocení ovládání mezi módy. První úlohou v této předělávce bylo přinést intuitivnější umístění důležitých akcí na každém zařízení. Například mobiGlas, které se pořád rozšiřuje, bylo přeneseno dopředu. Další byla unifikace mezi letem, chůzí, a EVA. Příkladem je, že pokud člověk běží a skočí z platformy, tak jej space bude pořád posouvat nahoru.

Staré ovládání také nebylo nejlepší pro 6DOF let. Vylepšení jednoduchosti jakou se hráč může přesouvat mezi 6DOF a normálním letem a také vrstvení těchto pohybů byly nejdůležitější vylepšení pro 6DOF.

Port_Olisar_2Unifikace byla provedena ve dvou krocích. Prvním krokem byla globální unifikace, která pokrývá jak konsistentní umístění akcí ve všech módech (ve starém ovládání se pohled na gamepadu měnil jinde při letu, než při chůzi), tak seskupení akcí pro zařízení ve všech módech (ovládání pohybu musí být ve všech módech stejné).

Druhým krokem je kontextuální unifikaci, která spojuje podobné akce, které existují v různých módech. Dobrým příkladem je unifikace sprintu (při chůzi) a boostu (při pilotování), protože obě funkce vlastně znamenají „pohybuj se rychleji.“ Další je seskupení podobných akcí v jednom módu kontextuálně… takže Free Look je na „Z“ a Look Behind na „Alt + Z“, tyto akce jsou příbuzné, protože obě ovládají pohled.

 

Pokud chcete zjistit něco o změnách ovládání více podívejte se do původního článku.

 

PDF s ovládáním si můžete stáhnout zde.

 

 

 1. Autor: Aristarch | Přidáno: 19.6.2016, 10:20

  … Reliant sa mi vôbec neobjavuje v hangári. Na miesto neho mám inú loď. Máte niekto podobný problém?

  • Autor: walltar | Přidáno: 19.6.2016, 11:23

   Já nemám Relainta… spawnuješ ho na správném místě?

 2. Autor: Hagron | Přidáno: 21.6.2016, 15:52

  Musíš si v hangáru na ploše pro lodě najít modrej bodík pro lodě „size 3“

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum