Terra

terra

Terra je jedna z prvních planet které byly UEE osídleny.Její výhodná pozice uprostřed pěti jump-pointů jí dodala velký strategický i obchodní význam.I díky tomu je to největší kolonie UEE ve vesmíru.Je asi 3x větší než Země,ale jinak na ní jsou stejné klimatické podmínky vhodné pro život.Na jejím povrchu sídlí stovky obchodních korporací,a také je centrem kultury.

Terra sice spadá pod UEE,ale v posledních letech se vliv Země zmenšuje,a Terra je víceméně samostatná.Mezi oběma planetami vládne rivalita a hrozí rozpad na dva znepřátelené tábory.


Historie

Systém Terra,nejdříve zvaný 342A,byl poprvé popsán roku 2508 a prozkoumán jako jeden z pěti systémů při výzkumné expedici v roce 2516.Už při skenování planety bylo zřejmé,že planeta bude jasným kandidátem pro kolonizaci. Už jen její podobnost se Zemí,divoká příroda a bohaté přírodní zdroje jí učinily ideálním místem pro přesun lidí z přelidněné Země.Na její povrch bylo proto neprodleně odesláno sedm kolonizačních plavidel. Po nějakém čase přišli astrofyzici s ohromnou zprávou.Okolo planety bylo nalezeno 5 stabilních jump-pointů a to nebyl ani konečný počet.Biologové zase přišli s objevem prastaré původní civilizace,když byly nalezeny kamenné ruiny obrovských chrámů v jižní části planety.

Terra III,podle které se celý hvězdný systém jmenuje,byla teprve dvanáctou planetou osidlenou UEE.Za pouhá čtyři století se díky síti jump-pointů stala obrovskou obchodní spojkou.Systémy Kiel,Baker,Kilian a další jsou z Terry přimo přistupné.Naturální zdroje planety podpořily další postup UEE na východ,kde bylo dobyto či kolonizováno nespočet planet.


Terra

Jp_terra2 Hlavním městem Terry je Prime,krásné pobřežní město postavené na základech dvou původních kolonizačních lodí.Narozdíl od Země byla veškerá výstavba řízena původními osadníky tak,aby nedošlo k narušení rovnováhy mezi civilizací a životním prostředím.I doky na Teřře jsou umístěny daleko od města aby nedocházelo ke znečištění,a piloti jsou do centra dopravováni rychlou jednokolejkou.Idylicky vypadající město má ale vše co ostatní,včetně černého trhu a obchodu s nelegálními modifikacemi lodí.Město samotné je rozděleno na honosný Downtown,a značně chudší Block.Příležitosti pro piloty jsou dostupné v obou částech města.

Druhým největším městem Terry je Quasi,na severní,značně studenější hemisféře.Quasi je postaveno nedaleko ruin které byly objeveny při kolonizaci Terry.Město je považováno spíš za turistickou destinaci,ale operuje v něm několik korporací,např. AerialShot_Terra_Refined_v2_thumbCrusader Industries.

Město New Austin,také jedna z prvních osad na Teřře,je ponejvíce průmyslové.Je to vlastně takový industriální park,ve kterém sídlí obři korporace jako ORIGIN Jumpworks a Cronus Devices.Život v tomto městě je o něco levnější než v ostatních,hlavně díky tomu že většina obyvatel pracuje v továrnách.Centrem dění městě je Old Hall,dříve Guilda Horníků,která je nyní místem pobytu továrníků,pilotů,i obchodníků.