Pojištění – Otázky a odpovědi

Autor: CroosaidR | Přidáno: 6.11.2013 Kategorie Mechaniky

Pojištění je věc, bez které se žádný rozumný pilot nepustí do neprobádaných a nebezpečných hlubin vesmíru.Tento článek je věnován právě této problematice. Je pojat formou nejčastějších otázek které nespočetněkrát padly na fórech hry.

Co to vlastně je?

pojištění

Piloti si ve hře Star Citizen mohou pořídit více druhů pojištění, ať už pro jejich lodě, jednotlivé upgrady nebo i náklad. To vám, v případě že vaše loď bude zničena v souboji nebo při nějaké nehodě, zajistí že vaše plavidlo bude buď přímo nahrazeno novým, či vám bude vyplacena finanční náhrada. Stejně jako ve skutečném světě musí být dodrženy jisté podmínky; musíte platit pravidelný poplatek v kreditech nebo vám pojištění propadne, a pokud bude vaše loď zničena, bez pojištění nic nedostanete.


Kolik to bude stát?

Pojištění bude relativně malou částí vašich běžných výdajů, které budou zahrnovat například poplatky za přistávání, obchodní cla (jen na některých planetách),palivo (pokud ho tedy sami netěžíte), nákup různých komodit za účelem obchodu, kupování upgradů nebo i nákup nových lodí.

Některá další pravidla pro pojištění jako ty pro upgrady nebo pro náklad jsou založena na stupních bezpečnosti jednotlivých systémů. Stupeň 1 označuje ty nejbezpečnější systémy bez jakékoliv pirátské aktivity, a stupeň 5 označuje nejnebezpečnější systémy, které jsou ale stále pojistitelné. Systémy se stupněm vyšším než 5 jsou nepojistitelné. Pro představu,Pojištění nákladu stupně 3 pokrývá všechen náklad v systémech stupně 3 a nižších. Čím vyšší je stupeň (ne)bezpečnosti, tím bude pojištění dražší. Jako u základního pojištění lodě to nebude  tolik aby to bylo finančně nevýhodné,ale konečná cena bude záviset na poměru risku ku odměně v systému, do kterého letíte.


Jak získám doživotní pojištění (LTI)?

Každý kdo se na RSI registroval před tím, než byly spuštěny nové stránky (tedy někdy v červnu tohoto roku) a koupí si loď před 26. listopadem 2013 ,  dostane ke svému nákupu i LTI. Po tomto datu již LTI lodě nebudou dostupné.

Pokud jste se registrovali později nezoufejte,je tu pořád způsob jak LTI získat – je to popsáno např. zde: http://www.star-citizen.cz/jak-ziskat-lti/

Pokud neznáte nikoho kdo by vám LTI zařídil,je tu vždy možnost kontaktovat někoho na našem fóru,například Walltara,který již LTI zařídil desítkám hráčů.

LTI bylo k 26. 11. 2013 zrušeno … již jej nelze získat způsobem popsaným výše. Zůstalo součástí některých dražších balíčků.


Co se stane když nebudu pojištěný?

Pokud bude vaše loď zničena,budete si muset koupit novou. Pokud nebudete mít dostatek kreditů, můžete s půjčenou lodí plnit mise pro někoho jiného,ať už NPC nebo ostatní hráče,dokud si nevyděláte dost kreditů  na svou vlastní loď.

 

Pokud si na stránkách RSI koupím další loď,bude mít LTI?

Ano,pokud si jí stihnete koupit do 26. Listopadu a splňujete i ostatní podmínky,dostanete k lodi i LTI.

 

Mohu někomu darovat lodě s LTI?

Ano,lodě zakoupené někým kdo si hru koupil během kampaně přenesou LTI i na svého nového vlastníka.  To se sice časem změní,ale jestě není jisté kdy se to stane.

Mohu svou loď s LTI prodat přímo ve hře?

Ano.Každý trup lodi bude mít svůj unikátní kód nebo ID,ke kterému bude LTI vázáno.Přejde tedy  na nového majitele.Pokud bude ale loď odcizena, pojištění se nepřevádí.

Převede se LTI na lodě které získám ve hře?

Ne,a také nelze převádět pojistku z jednoho trupu na druhý.

 

Mohu tedy LTI využít jako záminku k beztrestnému sebevražednému bourání do cizích lodí s vědomím že mi bude loď navrácena?

Teoreticky ano,ale je to opravdu špatný nápad, hlavně vzhledem k tomu že je velmi zdlouhavé čekat na náhradní loď. Navíc pokud ji zničíte či nějakým jiným způsobem ztratíte vícekrát za sebou, doba potřebná na náhradu lodě se bude prodlužovat. Také vás za to asi ostatní hráči nebudou mít moc rádi,a je možné že se vám takovéto chování vymstí.

Mohu pojistit lodě mimozemského původu?

Ne, jedinou výjimkou je limitované množství Vanduulských stíhaček Scythe které byly prodány na stránkách RSI v jedné speciální kampani. Tyto lodě mají LTI.

 


Co budete dělat proti pojišťovacím podvodům?

Loď nemůže být nikdy prodána bez legitimního ID trupu.Pokud je vaše plavidlo odcizeno, ID trupu se stane neplatným a nový „majitel“ už nebude moci loď prodat,tedy alespoň u poctivých obchodníků ne.Navíc pokud někdo letí se zcizenou lodí v systému který je dobře střežen policií,bude ID označeno jako kradené a strážci zákona vás neprodleně začnou stíhat.Také nebudete moci přistát na žádné planetě která je pod kontrolou UEE. Budete ale moci s ukradenou lodí odletět na jednu z odlehlejších planet kde není policejní přítomnost tak vysoká. Tam si budete moci pořídit falešné ID,ale bude to vyžadovat nějakou námahu, a také to rozhodně nebude levné.

Nakonec tu je ještě Advokacie, která bere pojišťovací podvody velice vážně. Pokud se prokáže, že se dva hráči domluvili a dopustili se podvodu,smlouva o LTI bude pojišťovací  společností označena za neplatnou, a hráč bude muset zaplatit velkou sumu kreditů aby jeho trestní rejstřík zůstal čistý a aby nebyl označen za hledaného kriminálníka.


Zdroj :
https://robertsspaceindustries.com/comm-link/transmission/12820-Insurance-FAQ-And-Update

 1. Autor: Micaak | Přidáno: 6.11.2013, 22:23

  Takže poistenie samotnej lodi nie je odtupňované a platí všade, tak je?

  • Autor: walltar | Přidáno: 6.11.2013, 22:40

   Ano odstupňované jsou jen pojistky nákladu a výbavy.

 2. Autor: Fremen | Přidáno: 7.11.2013, 12:12

  Díky za článek.

 3. Autor: walltar | Přidáno: 7.11.2013, 12:34

  Jenom bych ještě upřesnil jednu věc ve článku:
  Pojistění mimozemských lodí. Podle všeho lodě jako Banu Merchantman a Xi’An Khartu půjou pojistit normálně, a Vanduulká Scythe půjde pojitit také, i když podle všeho bude potřeba provést nějaké další kroky a pojištění bude dražší.

 4. Autor: smelina | Přidáno: 7.11.2013, 12:44

  Ještě mi tam chybí informace o tom, jestli bude rozdíl v ceně pojištění podle velikosti lodí.

  • Autor: walltar | Přidáno: 7.11.2013, 13:06

   Ano bude.

 5. Autor: Sir_Sato | Přidáno: 25.11.2013, 20:26

  Díky za článek 🙂

 6. Autor: cabalsvk | Přidáno: 29.4.2014, 21:14

  Keď je LTI doživotné, ako sa vzťahuje na stupeň nebezpečia nad úroveň 5 (nepojistitelné)? Alebo má LTI výnimku na všetky úrovne?

  • Autor: Micaak | Přidáno: 29.4.2014, 21:33

   Tie stupne sa týkajú len nákladu, nie lodi. LTI sa naopak nákladu netýka.

  • Autor: Net | Přidáno: 29.4.2014, 21:36

   Jenom doplním, že ani standardní pojištění lodi (nikoli upgradeů nebo nákladu) se netýká nebezpečnosti systémů. LTI i „standardní“ pojištění fungují stejně a paltí všude, rozdíl je v tom, že LTi není třeba obnovovat.

   • Autor: cabalsvk | Přidáno: 30.4.2014, 06:11

    Jasné, znova som si prečítal článok a je to tam správne. Neuvedomil som si poistenia len upgradov a nákladu. Ďakujem za upresnenie.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum