Lore builder 1: Závody

Autor: Gerlak | Přidáno: 11.11.2013 Kategorie Lore Builder| Novinky

Zdravím a vítejte u první části Lore Builder, kde najdete neobjevené aspekty ze Star Citizen story, která se bude rozvíjet i s pomocí komunity. Dříve než se dostaneme k hlavnímu tématu. Máme pro naše čtenáře několik připomínek a odkazů.

Lore one1

Souvislé čtení

Jestliže chcete získat širší znalosti o příběhu. Doporučili bychom vám přečíst si Time Capsule. Tato sekce byla denně aktualizována od doby kdy Chris oznámil Star Citizen na GDC v roce 2012.Každý příspěvek obsahuje historická fakta, která jsou seřazená podle časové osy a končí až k současnosti kdy se stanete občanem.

Také jsme sestavili příručku pro spisovatele, kteří mají zájem o psaní vlastní beletrie z universa Star Citizen. A proto byly tyto příspěvky sestaveny jako bible pro pochopení Star Citizen universa, představení různých mimozemských ras, stejně jako technologie, které jsou anebo nebudou v samotné hře SC.


Upozornění

Jak již bylo zmíněno ve spisovatelské příručce, tento vesmír pořád prochází evoluci a tak může dojít k některým změnám, aby to zapadalo do příběhů v samotné hrě.

Chceme se vyvarovat věcem, která by měli přílišný vliv na hru, protože tyto mechaniky je ještě potřeba rozhodnout a dokončit. To ovšem neznamená, že to co tu děláme je výhradně jen pro povídky a neobjeví se ve hře. Star Citizen universum je obrovské a musí být plné nejrůznějších smyšlených prvků (jídlo, náboženství, pověry atd.), které nemusí nutně ovlivnit způsob, jak se tato hra bude hrát.

Díky za přečtení a pro začátek vás chceme seznámit s jedním ze sportů v UEE:


Závody

Stručně jsme diskutovali o závodech lodí ve Star Citizen. A největší úspěch měl Murray Cup. Tento závod byl na pozadí trojdílného příběhu, který byl představen v Jump Point magazínu.

Vzhledem k tomu, že budeme vázáni některými herními mechanismy (maximální rychlost, velikost systému, atd.) budeme muset přesně vyřešit, jak samotný závod bude fungovat, ale je tu něco co můžeme během těchto příprav udělat. A to setřídit některé historické postavy okolo samotného závodu. Chceme se vyhnout zmínkám o něčem co by se mohlo odrážet od herních mechanismů, ale chtěli bychom se s vámi podělit o info okolo slavných postav z napínavých událostí v bohaté historii tohoto závodu.


Murray Cup Historie

Krátce poté co byl Ellis systém objeven v roce 2467, byl tento sektor velice řídce osídlen. Čtyři planety byly okamžitě terraformovany. Tudíž pro osadníky nebylo moc co dělat na povrchu planet. A tak si terraformeři ukracovali volné chvíle závody napříč systémem. Čímž určili prvotní trasu nynějšího závodu.

Cestovatelé křižující Eliis systémem začali vyzývat místní v jejich kláních. Amon Murray byl největším zločincem a gemblérem systému. Většina jeho peněz pocházela z prodeje drog a jiného kontrabantu místním osadníkům. Murray byl také bookmakrem, který vybíral sázky při těchto amatérským závodech.

Konečně ve snaze vydělat pořádné peníze. Murray poskytl část ze svých zdrojů jako cenu pro vítěze závodu. Jelikož věděl , že možnost vyhrát v závodu zajímavou částku v CTR (v té době, podobná měna jako UPE) přitáhne více lidí k tomuto sportovnímu klání, a tudíž bude více sázejících. Při tomto skromném (ale i pochybném) začátku, se první zahajovací Murray šampionát konal roku 2479.

Po té se povědomí o Murray závodu velice rychle rozšířilo napříč známým vesmírem a tak se umístil na nejvyšších příčkách popularity. Stejně tak byly navýšeny věcné ceny závodu. Murray díky této popularitě mohl ukončit (většinu) ze svých kriminálních aktivit a primárně se zaměřit na zpopularizování závodu jako sportovní podívané pro širokou veřejnost.


První vítěz

Ian Rikkord byl atmosférický specialista ve službách Gaia Planet Services (Jedna z terraformačních společností pracujících v systému). Znám jako fanda do inženírství. Ve svém volném čase prováděl přestavbu a upravu své lodě na závody. Když ostatní terraformeři začali organizovat závody, Rikkord se jen tak z rozmaru přihlásil. Bohužel se jeho loď porouchala již v polovině prvního závodu. Po tomto počátečním neúspěchu se Rikkord trápil touto událostí a chtěl vyhrát jakýkoliv závod. Jeho trápení trvalo několik měsíců a desítek cvičných jízd. Až nakonec skončil na třetím místě.

Od tohoto bodu jeho závodní kariéry, Rikkord trávil veškerý volný čas studováním astroinženýrství a závodními technikami. Doufal, že tím získá výhodu nad ostatními piloty, kteří závod brali jen jako prestiž, než jako skutečný sport.

V době, kdy se pořádal první Murray závod byl Rikkord favoritem systému, ale cena pro vítěze přilákala mnohé piloty z okolních sektorů. Po první sérii klání se pro všechny zdál Rikkord jako outsider, který byl zaskočen novou úrovní závodů, ale přesto se mu podařilo zůstat ve hře. V posledním závodním klání se mu podařilo změnit pořadí závodu. A tím jen tak tak vyhrát Murray závod nad Ella Nero. Jež byl zkušebním pilotem a veteránem námořnictva, který byl od začátku proklamován jako jasný favorit této závodní sezóny.

Po tomto vítěství již Rikkord nikdy nevyhrál žádný další šampionát (Ne, že by se nesnažil). Mnoho lidí se domnívá, že jak Murray Cup získával na popularitě. Piloti se stali příliš profesionálními pro tohoto samouka inženýraPřidány  4 nové překlady systémů do rozcestníku?

Článek je překladem Lore Builder: Racing

 

 

 

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum