Star Citizen CZ Wiki

Autor: walltar | Přidáno: 19.2.2014 Kategorie Novinky

Dnes bych vás chtěl informovat o nové wiki, se kterou naše stránka spolupracuje. Ravenshot si pro vás připravil článek, ve kterém se o ní něco dozvíte.

http://wiki.theravens.cz/starcitizen/images/5/50/Hlavicka.jpg

Wiki najdete tady a doufáme, že se vám bude líbit.

Obsah Star Citizen nabývá na objemu. Jeho vesmír a vše kolem něj se rodilo z malých střípků informací, které by už dnes mohly stačit na vydání publikace. A to jsme pořád na začátku vývoje hry. Nastal tedy ten správný okamžik, kdy by i česká a slovenská komunita měla jít ve šlépějích anglické, německé, ruské i francouzské komunity a sestavit si vlastní ultimátní zdroj informací. Protože je ale naše komunita tradičně velmi šikovná, tak i CZ/SK Wiki chce přistupovat ke Star Citizen více zevrubně než její cizojazyčné kolegyně.

http://theravens.cz/temp/borea.jpg

Momentálně jsme ve fázi „nalévání obsahu“, což v praxi znamená, že se teprve dohání veškerý materiál, který ke Star Citizen existuje. Je tedy stále mnoho témat, která nejsou pokryta nebo nejsou kompletní. Probíhá doplňování stávajících článků a vytváření nových, abychom brzy vyrovnali informační deficit a mohli si za pár dní říct, že jsme doběhli do cíle. Protože se ale hra stále vyvíjí, cíl se neustále posouvá a ve skutečnosti se bude posouvat i po vydání hry. To už ale bude Wiki kompletní zdroj, který nabídne každému přesně ty informace, které bude hledat a potřebovat.

http://theravens.cz/temp/armada.jpg

Stávající témata jsme rozdělili do osmi základních skupin: zbraně, systémy, planety, organizace, lodě, herní reálie, herní mechaniky a astrofyzika. Každá skupina by měla představovat malý portál k těm nejdůležitějším a nejzajímavějším informacím a nabídnout přístupový bod ke komplexní databázi článků pro danou skupinu. Naneštěstí zbraně a herní mechaniky jsou témata, která nejsou ani oficiálně zatím dostatečně pokryta. Ale věříme, že s dalšími hratelnými moduly se o těchto oblastech budeme dozvídat víc a víc.

http://theravens.cz/temp/skupiny.jpg

Konečným cílem Star Citizen Wiki je, abyste dostali odpověď na jakýkoli pojem, který by vás mohl v rámci Star Citizen napadnout.

Jak už ale bylo řečeno, Star Citizen Wiki nechce jen přejímat stávající informace, chce jít ještě dál a nabídnout i něco svého: podpořit Star Citizen vesmír obraznějším vysvětlením pro české a slovenské hráče. V praxi to vypadá tak, že na Wiki najdete i pojmy, které vysvětlují astrofyzikální témata z pohledu Star Citizen přesně v tom stylu, aby vám to bylo k užitku, až budete Star Citizen hrát. Ideálním příkladem budiž strategická hodnota sektoru. Ta má devět barevných stupňů. Řekli jsme si: „Proč bychom měli každého nutit, aby si pamatoval tuto barevnou stupnici?“ Nebylo nic logičtějšího, než přijít s miniaturním vylepšením a konkrétní hodnotu zakomponovat přímo do stupnice. Každý tak hned vidí, jak je daná strategická hodnota opravdu důležitá.

http://theravens.cz/temp/strategicka-hodnota-filtr.jpg

Pokud se tedy budete chtít ponořit do herních příběhů, mechanik hraní a nebo si jen něco zjistit, určitě si najděte cestu k Wiki, která bude každým dnem bohatší, objemnější a lepší.

Pokud i vy máte chuť se na tvorbě obsahu Wiki podílet, určitě se neváhejte ozvat!

  1. Autor: tritoncz | Přidáno: 19.2.2014, 20:54

    Opravdu super web. Je vidět že jste si s tím dali pořádnou práci 🙂

  2. Autor: Salgado | Přidáno: 20.2.2014, 07:43

    Gratulujem, výborná robota!

  3. Autor: Arrow | Přidáno: 20.2.2014, 09:31

    🙂

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum