Ellis

Jestliže se ve vesmíru může nacházet místo, které znamená rychlost, pak je to nepochybně Ellis. Domov Murrayova poháru. Všichni turisté a návštěvníci blízkých systémů velmi rychle zjistí na čem je postavená reputace tohoto systému. Ellis je sám o sobě velmi zajímavým místem. Nejen díky závodu. Od různých forem života, které jsou tak odlišné, že podobné nepotkáte nikde ve vesmíru. K ekonomice založené na něčem jiném než stavba lodí. Až po počet různě variabilních planet. Ellis stojí minimálně za jednu návštěvu.

 Kosmologicky, je Ellis označena jako žlutá hvězda třídy F3V, která má několik obyvatelných planet. Což umožnilo velmi husté osídlení lidmi. Systém je ve velmi dobře rozvinuté oblasti náležející k UEE a silnými jump-pointy do Killianu a systému Nexus. Politicky je tento systém vlastněn korporací, ale je to triviální problém pro vládu. Ellis nikdy nebyl znám svým těžkým průmyslem, místo toho vyváží nezpracované materiály a mořské plody do okolních systémů.

Něco o Murrayově poháru

 Murrayův pohár, který se zde koná. Je neznámějším závodním kláním ve vesmíru. Trasa prochází okolo vnitřních světů. Poté protíná dvojitý asteroidový pás a končí na Ellis VIII v Lagrangeově bodu. V celém systému bylo instalováno tisíce sledovacích bójí pro monitorování a živé vysílání samotného závodu. Mimo závodní sezonu, je za menší poplatek dovoleno vyzkoušet si tento závod pro fanoušky a začínající závodníky.


Vnitřní planety

 Ellis I. a II. jsou klasické vnitřní planety jako u většiny ostatních hvězdných systémů. Ellis I. je protoplanetou, která obíhá slunce tak blízko, že je často zasažena slunečními erupcemi. Horníky považován za špatný vtip, jelikož pokročilé skenery ukazují, že se stoupajícím magmatem jsou vyvrhovány k povrchu vzácné a drahé minerály. Bohužel nebyla ještě vyvinuta tak dobrá stínící technologie, aby se zde mohlo těžit. Mnoho pilotů a posádek tak zde ukončilo svůj život při pokusu o těžbu.

 Povrch Ellis II. je neustále zahalen v husté kouřové atmosféře. Povrch je neplodný a není nijak zvlášť zajímavý. I když neustálé bouře, jsou zábavným rozptýlením pro pozorovatele.

 Obyvatelné planety: Green , Kampos & Noble

  Hard_Racer[1]Ellis III, nazývaná Green, je nedávno teraformovaným světem. Nachází se na okraji zelené oblasti života (odtud její název) Svět je přetvářen za jediným účelem. Být letoviskem pro návštěvníky Murrayova poháru. Na teraformovaném planetárním oceánu jsou postavené výškové mrakodrapy a obrovská letoviska. Kvůli ochraně podmořských útesů je vybudován jen jeden kosmodrom u přístavního města Aydo. Jelikož je Green nedávno přizpůsobeným světem v mořích ještě není žádný život. Pokusy s dovezením fauny ze Země a Kamposu doposud neuspěly.

 elijah_02[1]Ellis IV neboli Kampos byla první planeta v systému na které se usadili lidé. A jako jediná planeta nemá ekonomiku závislou na Murrayově poháru. Kampos je vodním světem s velkou gravitací (dvojnásobná oproti Zemi). Kampos je pojmenován po mimořádně velkém mořském tvorovi (ne jediném který je loven pro maso na vývoz). Vysoká planetární gravitace, vedle k vývoji tzv. Flatcats (rozpláclé kočky), které zapříčinili módní výstřelek na centrálních světech UEE. Kampos je místními nazýván jako Seahorse (mořský koník) podle podobnosti určitých mořských tvorů, které místní rybáři loví.

 Ellis V neboli Noble je třetí a zároveň poslední obyvatelnou planetou v systému. Je to středně velká planeta z většiny porostlá hustými lesy. Planeta sama o sobě není ničím výrazná. Celospolečenské pravidlo vyžaduje, aby většina povrchu byla zachována tak jak je. Jediný kosmodrom se nachází na jižní polokouli. Poblíž zasněžené oblasti a umožňuje návštěvníkům prozkoumat krásnou krajinu připomínajíc nerozvinutou Zemi. Dva obíhající měsíce vytvářejí nádherné noční scenérie. Někteří se obávají, že se stále rostoucí popularitou Murrayova poháru, budou stavěna nová a nová města napříč planetou, jako podpora pro neustále se zvyšující počet fanoušků cestujících do systému.

 Neobyvatelné světy

 Ellis VI se nachází poblíž zeleného pásma. Je to skalnatý pozemský svět, který momentálně využívá UEE pro výzkum. Doufajíc, že jednou bude vyvinuta teraformáční technika, která přizpůsobí planety nacházející se dál a dál od slunce pro osídlení lidmi. Je zde pro tento účel vybudována malá vědecká stanice obíhající planetu na geostacionární dráze. Vědci na této základně mají vždy zájem o luxusní zboží pro ukrácení času při jejich nevděčných úkolech.

 Ellis VII a VIII jsou podobně neobyvatelné světy. VII má vysoce korozní atmosféru, která poškozuje trupy lodí, které by měli v úmyslu zakotvit na oběžné dráze. Ellis VIII. je nejmenší planetou systému. Je to nezajímavá skála s řídkou atmosférou.

Plynní obři

Ellis_VII[1] Systém Ellis má dvě plynné planety. Ellis IX znám jako Walleye a Ellis X. Walley je kompletně využit jako čerpací stanice. Během závodu je Walleye znám jako zastávka v boxech pro závodníky. Většinu času tu spíše uvidíte dlouhé fronty nákladních a válečných lodí, které čekají na dočerpání paliva. Dálkové transporty mezi Zemí a Pinecone(Šiška Ellis XIII) většinou začínají právě na Walleye nebo na různých stanicích, které byly zbudovány na oběžné dráze.

 Ellis X (Bombora) je menší plynný obr s nestálou atmosférou plnou bouří. Pilotům se z bezpečnostních důvodu nedoporučuje zde pokoušet natankovat. Ale je to pro ně šance předběhnout čekající frontu na Walleye a natankovat zde zdarma.

 Vnější planety

 Jedenáctá planeta byla nedávno zničena kolizí se svým měsícem. Svět byl neobyvatelný a astrofyzikové již dlouho předpovídali tuto událost. Tato kolize vedla k vytvoření mimořádně husté oblasti trosek. Pilotům se doporučuje vyhnout se tomuto území. Odlehlejší oblasti trosek jsou výborným zdrojem různých minerálů. I přesto, že se jednotlivé kusy začali působením gravitace přibližovat a slučovat.

 Ellis XII známá jako Judecca je malá zmrzlá koule v prostoru. Příležitostně využívána pro těžbu ledu a k ničemu jinému.

 Ellis XIII je spíše známa jako Pinecone (šiška), kvůli zvláštně uzpůsobenému povrchu planety. Je bohatá na těžké kovy a tím oblíbenou destinací horníků. Z nichž mnozí sami absolvují cestu zpět na Zemi aby natěžené kovy mohli prodat.