Goss

GossII_Cassel_Approach_02[1]Systém Goss je epitomé přírodní krásy na obrovském prostoru. Umístěn v čele masivní emisní mlhoviny, jménem The Olympus Pool (v překladu Olympův bazén). Tento binární systém se tak neuvěřitelně liší od všeho ostatního ve vesmíru, že první objevitelé nemohli uvěřit tomu, co zde nalezli. Stále masivní tvary tyrkysové, zlaté a oranžové se plynule šíří po obloze v zářivých vzorech a jsou vidět z jakéhokoli místa v systému. V dnešní době již neověřitelné pověsti se tvrdí, že název systému pochází z reakce prvního průzkumného kapitána, který ke svému objevu řekl jenom: „Gosh.“ (v překladu safra nebo sakra). Cestovatelé do tohoto systému by měli být varováni: neopakujte tuto anekdotu v přítomnosti Gossiana. Považují to totiž největší urážkou svého domova a také je to více než dostatečný důvod pro zahájení rvačky…

Stejně tak jako Grand Kaňon na Zemi nebo Magnetic Ridge na Teře, Goss existuje především jako turistická destinace, s něčím malým co nabídnou těm, co se nezajímají o památky. Goss byl nejprve osídlen nepřeberným množstvím naturalistických náboženských skupin, pravděpodobně motivovanými vírou, že majestátná mlhovina v systému jim umožňovala lépe rozmlouvat s jejich božstvem. Výsledkem je, že je dnešní populace hrdá na svoji soběstačnosti, protože produkují vlastní zboží s malým přebytkem. Konečným výsledkem tedy můžeme říct, že Goss není místo pro velké obchodníky.

Malí obchodníci jsou však jiný příběh. Mezi ručně vyrobeným Gossianským zbožím, hromadami nejrůznějších turistických suvenýrů a vzácných domorodých forem života na zdejších obyvatelných planetách v systému, existuje spousta vysoce ceněného zboží, které je k dispozici v malém množství. To je skvělý způsob pro piloty Auror nebo 300i s menšími nákladovými prostory, aby si doplnili svoji dovolenou. Nebo, v případě chráněných forem života, je zde i možnost zisku pro pilota, který je ochotný překročit zákon.

GossII_Cassell_Bar_01[1]Armáda a námořnictvo UEE také pravidelně využívá Goss k čerpání dovolených svých vojáků a námořníků, po jejich delším nasazení v prvních liniích. Civilisté by udělali dobře, kdyby se vyhnuli nočním klubům a jiným podobným místům na Casselu v době, kdy je operační svaz UEE včele s Carrierem na orbitě! Mechanici navštěvující planetu v těchto případech byli ve vesmíru po dobu 8-12-ti měsíců bez úlevy, a tak v atmosféře planety hledají odpočinek po těžké a namáhavé službě. Místní orgány jsou na tyto časy zvyklí a většinou se v tuto dobu dívají jiným směrem… Nachází se zde i velký komplex vojenské nemocnice na Gossu III, konečný cíl pro vojáky zraněné v boji s Vanduuly.

Goss I (Neznámá)

Nejbližší slunci v systému Goss je bohatý svět, považován za obilnici systému. Z pohoří bohatých na minerály, po nekonečné zemědělské pole, produkuje Goss I 98% zásob nutných k udržení domorodců a turistů, kteří navštěvují systém. Není tu žádný prostor pro obchod směřující mimo sytém, ale téměř všechno co je vyrobeno na Gossu I, je dodáváno do dalších dvou planet v systému (na tyto extrémně krátké trasy je někdy i poptávka z řad pilotů, ačkoliv je to nudná práce, která navíc produkuje velmi malou výplatu!). Všechny nemovitosti na Gossu I jsou ve vlastnictví domorodců a planetární zákon je neuvěřitelně přísný v zablokování cizinců (a přesněji korporací), aby se zde nezapustili kořeny.

Goss II: Cassel

GossII_Cassel_Landing_02Cassel (Cas-séll, avšak ne „Castle“, podobná nesprávná výslovnost, která rovněž dráždí původní obyvatele) je resortní svět Goss Systému, konečný cíl stovek miliónů lidských turistů ročně. Na rozdíl od Gossu I, je Cassel krásnou oceánskou planetou. 85% planety je tvořeno životem naplněnými oceány a většina ze zbytku je domovem tropických deštných pralesů.

Města na Casselu se zformovaly kolem míst přistání, na místech původních arkologií, které vybudovali Gossiánští kolonisté před stovkami let. Masivní letoviska se také objevila podél tisíců kilometrů krásných pobřeží. Jedná se o konečnou destinaci turistů. Ať už jste zde, abyste shlédli Olympus Pool („Olympův Bazén“) v odrážející se na hladině oceánu, nebo kvůli častým návštěvám nechvalně proslulých nočních klubů…na Casselu si vybere každý.

Cassel je domovem pro jedno z nejsložitějších ekosfér v dosud prozkoumané galaxii. Se stovkami tisíců identifikovaných složitých druhů a mnoha dalších číhajících v hlubinách, je na moře Casselu radost pohledět.

Nejslavnější domov pro rybu Midas, přirozeně zlaté zvíře, které se stalo symbolem své domovské planety a ceněnou rybou v akváriích po celé galaxii. Další domorodá zvířata jsou například tajuplní krabi a savčí z-velryba. Licencí pro lodě chytající živá zvířata je jen pár, avšak se to zde překupníky, kteří obstarají cokoliv pro každého, kdo je ochoten vyvážet drahé ryby mimo planetu.

Goss III (Neznámá)

Goss III, malá sub-tropická planeta, je majetkem UEE. Planeta není velmi vyvinutá, ačkoliv je domovem pro středně velkou námořní vybavovací základnu a již víše uvedený areál nemocnice. Goss II je obecně uzavřen pro návštěvníky, i když každý, kdo obchoduje s vojenským vybavením, zde může relativně lehce získat povolení k přistání.

The Pool

Temnou stranou Systému Goss je jeho mlhovina, která také působí jako účinné krytí pro blízké pirátské operace. Pirátské organizace, přítomné ve vnějších oblastech „Olympova Bazénu“, jsou známé kvůli drancování dopravy. Předpokládá se, že alespoň jedno pirátské zařízení se nachází přímo uvnitř mlhoviny, stejně tak jako místa setkání pro několik transportů narkotik. Turisté by se proto měli vyhýbat tomuto regionu vesmíru úplně. Jeho obyvatelé jsou neobvykle drzí, s ohledem na četnost dovolených vydávaných pro vojáky UEE. Některé teorie dokonce tvrdí, že UEE samo v tomto systému podporuje pirátství, neboť tak dodává svým nově vycvičeným pilotům cvičné cíle.

Varování: Gravitační efekt dvojhvězdy činí části systému nebezpečné pro lodě, které nenesou alespoň štít lvl. 7. Před průletem se seznamte s gravitačními mapami.