Rhetor

Rhetor systém byl vytvořen jako soukromý pozemský univerzitní systém pro celou UEE. Nacházejí se zde tři obyvatelné planety, a každá z nich se může pochlubit statutem galaktické školy. Hlavní oblastí je zaměření na technologie hvězdných lodí budoucnosti, ale stejně tak i na dobrodružně osvícené Xi’anské interprety. Vysoký stupeň univerzit na Rhetoru zaručuje získání jakékoliv práce na Terra a Zemi.

Rhetor II, Persei je rájem pro filozofů a výzkum teoretických věd. Je domovem pro UPARQ vládou financovaného elitního kampusu. Jež je domovem pro tzn. nadějné mozky, kteří zapříčinili technický pokrok v UEE za uplynulá léta. Proto také studenti bez řádné bezpečnostní prověrky na tuto planetu nemají přístup. Je zde také umístěna trvalá elitní námořní posádka.

Rhetor III, Reisse je v ostrém kontrastu s Persei, je srdcem mládežnických hnutí v UEE. Ať již byla u vlády jakákoliv politická stran vládnoucí říši. Smýšlení na Reisse bylo vždy opačného názoru.

Rhetor IV, Mentor má podobný počet studentů jako Reisse i když je tu chladnější počasí, Zdá se že studium zde je více zaměřené na praktické využití.

Rhetor V je nádherným mnohobarevným plynným obrem. Velice často jsou zde k vidění skupinky místních studentů, nebo piloti kochající se barevnou scenérií. Tato planeta byla zachována jako národní park, kde tankování je přisně zakázáno.