Ten for the Chaiman – cz titulky

Autor: walltar | Přidáno: 20.3.2014 Kategorie Novinky

Zdravím u dalšího dílu Ten for the Chairman. Dnes kromě přepisu otázek najdete v článku ještě další dvě videa, které pro vás otitulkovat Chromozom.

Tak teď už se vrhneme na otázky.

1. Když najímáme NPC do posádky našich lodí, jaká bude variace NPC? Budou se moci NPC zlepšovat?

Budou různé úrovně skillů a NPC se budou moci i vyvíjet. Úroveň skillů NPC bude taky spojená s jejich cenou, takže veteránská posádka vás bude stát víc. A aby se NPC vyvíjelo, tak nesmí zemřít a musí něco dělat, například sem tam někoho sestřelit.

2. Budou tu nějaké výhody pro katapultáž, než vaše loď vybuchne?

Pokud se katapultujete, zachráníte si život (více o mechanice smrti v SC najdete ve článku Život a smrt ve Star Citizenu). U některých lodí se nepůjde katapultovat, a tak budete muset vyskočit přechodovou komorou (Aurora), nebo dojít k únikovému modulu (větší lodě).

3. Existují nějaké plány na to, abychom si mohli navrhnout kostýmy pro naše postavy?

Budeme moci vytvářet mody s kostýmy pro postavy (pro soukromé servery). Pokud by něco mělo být přidáno do PU, bude to muset být schváleno CIG.

4. Jak ty (a CIG) definujete alpha testing? Vidí nás CIG primárně jako stress testery, nebo budeme testovat nedokončenou verzi hry a hledat bugy?

Budeme testovat nedokončenou verzi hry, moduly které mají jen část funkčnosti celé hry jsou přesně to. Budeme taky poskytovat feedback na to jak tyto části hry fungují. A nakonec budeme hledat i bugy, i když CIG má i své interní testery. V první verzi DFM ještě nebude žádný Bugr reporting nástroj, protože by to CIG zahltilo obrovským množstvím reportů, ale časem se ho dočkáme.

5. Stanou se, v průběhu letu, trosky ostatních hráčů navigačním nebezpečím, na které je potřeba si dávat pozor?

Určitě ano, Když zničíte loď tak dost často zůstane velký kus vraku, na který si musíte dávat pozor, pokud do něj narazíte, poškodíte si loď.

6. Bude SC plně využívat 6 a 8 jádrové procesory? A co více jak 8GB, nebo 16GB ram … 32GB?

Ano, Cryengine využívá více jádrové procesory a CIG bude dělat ještě další vlastní optimalizaci. Více ram je taky vždy dobré, umožní vám to třeba použít větší textury, nebo se vám díky tomu bude méně dat načítat z disku.

7. Budeme moci použít setrvačnost, abychom někam doletěli a tak ušetřili palivo?

Ano, budeme mít možnost dělat velkou škálu manévrů a naše IFCS bude mít různé nastavení. Kromě základního letu, který napodobuje let letadla, bude možné využít nastavení, které bude měnit orientaci lodě, bez změny jejího vektoru, nebo bude měnit vektor bez změny orientace.

8. Budou přeskokové body blízko okrajů solárního systému, nebo budeme mít možnost narazit na nebezpečné přeskokové body, například v blízkosti slunce, nebo asteroidového pole?

Přeskokové body nebudou jen u okraje systémů. Mohou se vyskytnout body, které budou v blízkosti slunce, nebo asteroidového pole. Nebo taky můžete narazit na přeskokové body, kterými neproletí větší lodě.

9. Bude možnost si půjčit loď od NPC korporace, nebo od jiného hráče?

Bude to pravděpodobně možné, už teď je plánováno, že budeme moci půjčovat lodě lidem, nebo si najímat NPC. Takže dává smysl, že si budete moci najmout loď od NPC korporace, nebo jiného hráče.

10. Můžeme se zblízka podívat na model za tvým stolem?

Je to Snake, Model z filmu Wing Commander. Byl vytvořen výtvarným oddělením jako podklad pro vytvoření 3D modelu, který byl k vidění ve filmu.

 

To je k otázkám všechno.


Jak jsem psal na začátku, tak pro vás Chromozom přeložil titulky ke dvěma videím. Tak tady je máte.

 1. Autor: Poseidon | Přidáno: 20.3.2014, 23:21

  Doufám, že kromě rozbití asteroidu neopatrnou těžbou, půjde špatným řízením těžby degradovat suroviny na bezcenný prášek na praní:)

 2. Autor: Chromozom | Přidáno: 21.3.2014, 09:27

  Hra nemůže být úplně HC, CR zas není lidumil aby nechtěl nějaký profit a hru vyvine pro více vrstev.. Casual a moderate.. to jsou nejzastoupenější vrstvy hráčů. Maximálně si myslím, že vrchol těžby bude, že při špatným řízení těžby se sníží efektivita a buď vytěžíš míň nebo budeš těžit pomalu.

 3. Autor: walltar | Přidáno: 21.3.2014, 09:32

  Co je špatný řízení těžby?

 4. Autor: Chromozom | Přidáno: 21.3.2014, 14:14

  Špatně zvolená technologie. Určité rudy se například nemůžou těžit mechanicky, protože se drolej a jiné rudy jsou zas velmi odolné proti chemické těžbě a tak…

 5. Autor: Chromozom | Přidáno: 21.3.2014, 14:15

  Prostě ne na vše je diamond pickaxe 😀

 6. Autor: walltar | Přidáno: 21.3.2014, 14:30

  Aha tak to si myslím, že tam něco takového bude … tenhle velkej robot bude třeba super na velkoobjemovou těžbu. Nahereř hromady levné rudy, a ty potom přetavíš v té obrovské stanici.

  Na něco bude lepší loď s těžebním laserem aby sis z ní vyřezal jen ty drahé části. Třeba protože si v nebezpečném vesmíru a nechceš tam lítat s freighterem.

  Ale o těžbě zatím víme strašně málo …

 7. Autor: Poseidon | Přidáno: 21.3.2014, 18:30

  Nevím, kde jsem to četl, ale mám pocit, že v některém díle Wingmanu, kde bylo zmiňováno, že pří špatné manipulaci s laserem se asteroid zničí i s rudou.

 8. Autor: Ravenshot | Přidáno: 21.3.2014, 19:45

  Ano, to je pravda.

  Jinak, když se pořád mluví o těžbě, většina lidí si představí kovy z asteroidů, ale do těžby patří de facto i získávání ledu, plynu z atfosfér (asi nebude tak propracované jako těžna hmotných materiálů) a zřejmě i dřevo.

 9. Autor: walltar | Přidáno: 21.3.2014, 19:53

  Tak zrovna to dřevo bude spíš ekonomická noda, budeš moct ho na té planetě koupit, ale pochybuju, že by ses mohl do té těžby aktivně zapojit.

 10. Autor: Ravenshot | Přidáno: 21.3.2014, 20:01

  Uvidíme, necháme se překvapit 🙂 Já bych v tomto směru nedělal žádné závěry, protože propracovanost hry je vysoká a Chris dokáže překvapit a navíc se o těžbě vlastně neví skoro nic, takže všechny naše spekulace, co jdou nad rámec těch pár známých skutečností, nemají chuděrky se o co opírat.

  Kdyžtak pro ty, co to zajímá dosavadní přehled info k těžbě zde: http://wiki.theravens.cz/starcitizen/index.php/T%C4%9B%C5%BEba

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum