Lore Builder 3: Závodní události & Sataball

Autor: Gerlak | Přidáno: 20.11.2013 Kategorie Lore Builder| Novinky

Opět zdravíme u Lore Builder, kde si můžete přečíst několik příspěvků od fanoušků o temných zákoutí Star Citizen. Pokud jste na tuto serii narazili poprvé, podívejte se prosím na předchozí překlady Lore Builder, aby jste se mohli co nejsnáze seznámit s předešlými událostmi.

Lore one1

Pro pokračování Murray Cup někteří z vás vytvořili zajímavé momenty v jeho historii, které velice pomohli dotvořit celkový pohled na tento sport.

ROAD TRIP

(From Mufossa75)

I když je Murray Cup velice dobře znám a v povědomí všech je spojen s Ellis systémem. Došlo v obdobích mezi lety 2662 – 2675 a poté znovu 2789 – 2812, kdy díky rozhodnutí závodního představenstva došlo k přesunutí závodu i do jiných systémů. Jako argument byl použit fakt, že každoroční přesunutí závodů do odlišných systémů bude mnohem větší výzvou.

Brzy se však prokázalo, že okolo politiků rozhodujících o dalším umístění závodů se vyskytuje vysoká korupce a na světlo vytanulo i mnoho skandálu s nimi spojenými. Také vzrůstající hnutí “tradicionalistů”  se sídlem v systému Ellis podalo petici k  UEE, aby byl závod natrvalo vrácen do Ellis. Toto putování závodů bylo ukončeno roku 2812, kdy během šampionátu pořádaném v Croshaw systému došlo k nehodě. Josiah Wallace během ostré zatáčky u Angeli „Port Benjamin “ Trojan stanice ztratil kontrolu nad svou vylepšenou RSI Torch, kde se  srazil s jachtou guvernéra Bjorna. Při této srážce nezemřel jenom guvernér Bjorn, ale také jeho manželka a dva starší synové. Wallace zemřel společně s nimi při detonaci sražených plavidel. Právě tento incident, který zajistil “tradicionalistům” velkou podporu v senátu a i u  samotného Imperátora  se Murray Cup natrvalo vrátil do Ellis systému v roce 2813 a zůstal tam do dnes.


THE BIG FIX

(From Decius)

Důvěryhodnost závodění spojené s Murray šampionátem bylo roku 2815 skoro zničena po odhalení velkého skandálu. Od závodních nadšenců pojmenován jako „The Big Fix“, kterého se účastnil dvojnásobný šampión Ameera Morello a jeho největšího konkurenta Makena Cisse, jenž byly velice oblíbeni sázejícími. Od začátku až do konce se oba drželi zuby nehty u sebe a vedli závod, ale po jejich nešťastné kolizi těsně před cílovou čarou zvítězil dosud neznámý pilot jménem Julio Fong.

Sázející, kteří tak prohráli mnoho peněz a po velikém množství stížností na nekalou hru bylo zahájeno šetření závodu, aby se udrželo dobré jméno tohoto sportu. Po celoročním vyšetřování byl Murray šampionátem otřeseno až do základů. Bylo prokázáno u Morello , Cisse a Fonga, že byli  zapleteni s podsvětím, kdy docházelo k úpravám s výsledky závodů. Díky dohledaným finančním záznamům všichni tři obdrželi velké platby pocházejících ze systému Cathcart a jak postupně vyšetřovatelé odkrývali všechny sázky  uvědomili si, že tento závod nebyl vyjímkou, ale součástí probíhajícího plánu, který byl vysledován až dvacet let zpět.

Cisse , Morello a Fong utekli před trestním stíháním, ale byla jim zakázána doživotní účast na Murray šampionátu, spolu s dalšími sedmnácti jezdci u kterých byla prokázána spoluúčast na ovlivňování výsledků.  Tento incident vedl k řadě reforem, tak aby se prostředí okolo závodu pročistilo a snížil se vliv podsvětí, které bylo spojeno z tímto závodem od jeho začátků. Ačkoliv si mnoho fanoušků stěžovalo, že by mohli tyto reformy oslabit ducha Murray Cupu a změní se více do podoby firemních akcí. Mnoho analytiků se schoduje, že popularita spojená se závody by se nezměnila ani po reformách zapříčiněné  „The Big Fix .“


THE CARRINGTON CUP

(From Jankins)

Ačkoliv je Murray Cup v součastnosti nejznámějším na závodní scéně, tak není jediným. Před tím než byl představen Murray Cup tu byl Carrington Cup jež byl ultimátním úspěchem pro všechny závodníky. První Carrington závod se konal v roce 2418 a byl témeř výhradně financován Charlesem Carringtonem, který získal své jmění z tvorby experimentálních kontrukcí motorů. Carrington neposkytoval za výhru peníze, ale nabízel experimentální součástky, které dal závodníkovi jež si je zasloužil. Takto vyhrané součástky poskytly o něco větší výkon lodí, než které se dali normálně sehnat na trhu. Tyto závody nebyly příliš známé, ale každý člověk znalý závodění snil o vítězství v Carrington poháru.

Poslední Carrington Cup se odehrál v roce 2491. Carrington a jeho společnost nedokázala již vyrábět nové součástky dost rychle pro stále další a další vítěze a tak se Carrington rozhodl přejít na systém odměňování v penězích, ale za poslední desetiletí bylo stále méně účastnících závodů. Jednou z největších událostí, která zapříčinila zánik Carrington šampionátu byl nechvalně proslulý závod z roku 2489, kdy skupina pirátů napadla vedoucí závodníky před cílovou čarou, kdy byly zabiti čtyři jezdci včetně ¨Toma „Garbage “ Pyle. Jenž už měl na svém kontě čtyři vítězství z Carrington Cup a dvě z Murray Cup. Někteří spekulují, že Amon Murray podplatil piloty, aby se neúčastnili Carringon závodů a také, že zaplatil pirátům za narušení posledního Carrington poháru. Nic mu nebylo dokázáno. Prapravnuk Charlese Carringtona, Sean Smyth obnovil závod v roce 2611., což se odehrálo více než sto let po posledním závodu a půl století, kdy zkrachovala Carringtonova společnost. Carrington Cup se pořádá každý rok, i když je to respektovaný závod. Nemůže se srovnávat s dnešní profesionální úrovní Murray šampionátu.

Tento příběh byl sepsán na základě  galaktického průvodce Origin, především z citace:  “350R je speciální závodní modelová řada, která je využívána jako základ po celé galaxii u profesionálních týmů. 350R má legendární historii, kdy s tímto letounem bylo vyhráno více Carrington pohárů, než s jakýmkoliv jiným modelem.

Připomínky od Tem Barone, Travis-ts a Sergeant_Hull nám přinesli zajímavé postřehy. Zatímco Murray Cup by se mohl stát ultimátním úspěchem v závodění. Nemůže být jen jediným závodem ve vesmíru. Bude se zde nacházet řada nelegálních, či menších ligových závodních okruhů, ale ty budou nepochybně více svázány s mechanikami hry. Proto je budeme muset odložit než se jim budeme moci plně věnovat.


SataBall

SataBall začal jen jako zmínka ve StarWatch programu jako legrační vsuvka do celého vysílání (Po vyhledání všech zpráv a co bylo k vidění v reklamách se nejdříve zdálo, že Sataball bude jen další hloupou zábavou pro diváky). Vzhledem k tomu, že tento sport nebyl zamýšlen jako součást SC. Nikdo se o toto zábavní odvětví nestaral. Až do teď …

Jentak mimochodem bychom vám rádi představili původní soubor myšlenek jak tento sport bude asi vypadat a podle jakých pravidel se bude hrát.

Jak tento sport vypadá: Je to kombinace všech nám známých fotbalů, kdy proti  sobě hrají dva týmy, za každý tým hraje 6 hráčů a pomocí kombinací kopů a házení se snaží každý tým dát gól protivníkovi. Vtip vězí v tom, že na hřišti se také vyskytují bariery.

Jak se to celé hraje: Velice rychle. Je to kontaktní sport. Ne tolik jako ragby nebo americký fotbal, ale více než klasický fotbal, ale dokáže být surový. Za velmi nápadné fauly budete vyloučeni.

Kolik hraje hráčů: Týmy mají po dvaceti členech v soupisce a jen šest z nich může hrát na hřišti.

Jak jsou týmy organizovány: Stejně jako v basketbalu. Nejsou zde žádné určené pozice. Což nabízí mnoho zajímavých variant jak týmy mohou  hrát. Některé z nich mají golmany, jiné jsou zaměřené více na obranu nebo na útok.

Trvání hry: Hra je rozdělena na čtvrtiny (jedna čtvrtina trvá standartních 15 minut), kdy každá liga si může přizpůsobit délku čtvrtiny podle jejich časů.

Hřiště: Hrací pole je osmiúhelník. Nemusí být zcela využit. Jen se to zdálo zajímavější než obdelníkový tvar.

Bariery:

Toto byl Robího nápad. Při hlavních zápasech jsou rozmístěny po celém poli překážky které se objevují a mizí (případně se mění jejich frekvence objevení a mizení v průběhu hry). Tyto bariery slouží k zastavení nebo odražení míče, ale ne samotných hráčů.  Bariery jsou pod kontrolou předprogramovaných spínačů. Před a po každém zápase je program zkontrolován technikem od SataBall, jenž ověřuje jestli nedošlo k nesrovnalostem nebo pokusu o ovlivnění programu. Vzhledem k tomu, že v každé sezóně se používá stejný vzor nastavení. Je tu možnost, aby se hráči pokusili zapamatovat systém střídání barier. Naštěstí je toto velmi obtížné, zejména v zápalu hry. Pro každou sezónu je vytvořen nový vzor a o to je komplikovanější na zapamatování.

Pro příští vydání máme několik otazek ohledně Sataball k dořešení:

Kdy byla hra vytvořena a za jakých okolností?

Ujasnění některých pravidel? Fauly? Jako příklad můžeme uvést: Jestli se míč stane tzn. mrtvým po dvou odrazech (hraní s ním nekončí, ale nebude s ním připsán zásah)

Jak bude vypadat dynamika běhu nebo kopů?

Bude se moci driblovat s míčem po neurčitou dobu nebo bude moc být provedeno jen několik kroků?

Mělo by být nad hlavami hráčů zábrana, tak aby se zamezilo přehazování míče, nad protihráči?

Jestli bude Super Bowl nebo Světové mistrovtsví?

Představit další týmy? Již máme Terra Gryphons ( základní informace o nich byly ve StarWatch)

Přes všechna naše zaměření na pravidla. Musíme mít neustále na paměti, že všechny tyto mechaniky, které chceme začlenit do hlavní ligy, musíme dbát aby byl tento sport zachován jednoduchým. Tak aby jej mohli hrát všechny děti napříč ekonomickým vrstvám i na ulici. Toto je hlavní důvod, proč se polo (například) nestalo masovou záležitostí. Ve své podstatě je polo příliš drahou záležitostí, která vyžaduje mnoho věcí pro hraní.

Například baseball má velké svazky o pravidlech, výbavě atd. Ale pokud chcete. Vše co potřebujete jsou jen dva lidé (nějaké místo, míč a jednu pálku). Jednoduše řečeno, je potřeba aby se tento sport dal hrát kdekoliv. Tak aby i v případě Sataball bylo k vidění, jak na amaterských zápasech nebo na ulici by jsi hráči jednoduše postaví vlastní bariery z plechu a šrotu.


Přeloženy daší 4 systémy:  Nemo  Null  Oberon  Odin

Článek je překladem Lore Builder: Three: Racing Events & Sataball

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum