Tři interview z Paxu 2

Autor: walltar | Přidáno: 22.4.2014 Kategorie Média| Novinky

V tomto článku se podíváme na další 3 interview z Paxu. První dlouhé interview s Erinem přineslo několik zajímavých informací. Další dvě videa byli krátké a víceméně opakovali ty stejné známe věci, které jsme slyšeli mnohokrát.


Interview s Erinem Robertsem

Jak víme, tak F42 teď pracuje na DFM a na systémech pro kapitální lodě.

Budě nějak hrát roli rank, který získáte jako pledger?

V SQ-42 ne, všichni začínají na stejně a můžou se propracovat hodnostmi podle toho jak se mu v SQ-42 daří. V PU to bude podobně, s tím, že organizace můžou vytvářet vlastní hodnosti.

Ve SQ-42 budou taky medaile, které můžete získat. A vystavit si je.

Budou mít NPC limitované množství nábojů?

Na NPC se vztahují stejné pravidla jako na hráče. Takže mají i omezené ammo. Ale omezené náboje jsou jen u projektilových zbraní.

Jak bude fungovat obsazování malých stíhačů?

Malé stíhače nejspíš nepůjde obsazovat. Protože ho zničíte dřív, než byste ho znehybnili.

Jak funguje systém reputace?

Systém reputace je založen na tom, co lidi ví, takže pokud něco špatného uděláte, tak to automaticky neznamená, že přijdete o reputaci. Někdo o tom musí vědět, abyste o reputaci přišli. Vše je taky propojeno s tím, jak cestuje informace ve hře. Pokud jste v okrajových systémech, kde informace cestují pomalu, tak se vám může dařit cestovat rychleji, než se do systému donese informace o vaší špatné reputaci. A pokud jste někde mimo civilizaci a někoho zničíte, tak o tom nikdo nemusí vědět, pokud někdo nebyl v okolí, aby to nahlásil. Pokud to ale uděláte někde v UEE kde je radarové pokrytí, tak vám bude advokacie hned v patách. Na vaši hlavu bude vypsaná odměna a bude na vás, abyste s ní žili, nebo se jí zbavili (zaplacení vysoké pokuty, možná nějaké těžké mise).

Kdy bude DFM hratelný?

Hodně brzo, asi v dalších několika týdnech. Každopádně nebude přístupný všem hned od začátku, protože na to CIG nemá kapacity, takže budou přidávat lidi po vlnách. Zezačátku po několika tisících, ale snad bude brzo stabilita dobrá natolik, aby pozvali lidi rychle. Pravděpodobně bude záležet na tom kdy člověk hru backnul, jestli je subscriber a taky asi kolik na hru přispěl. Ale zatím to jak budou nabírat lidi není rozhodnuto.

Existuje cílové datum pro první kapitolu SQ-42?

F42 míří na začátek příštího roku.

Jak dlouhá bude SQ-42?

První kapitola bude 10 misí dlouhá a poté budou 4 další kapitoly, každá po 10 misích, celkem 50 misí. A cíle je takový, že po vypuštění poslední kapitoly odstartuje PU.

Limit posádky na kapitálních lodích … budete moct mít pasažéry, kteří se nepočítají do posádky?

První se musí zjistit, kolik lidí se může dostat do instance, a to omezí počet lidí na lodi. Erin by ale chtěl, aby například na Idris, která má 8 stanic pro posádku, bylo několik lidí, kteří fungují jako například pěšáci. Erin si taky myslí, že tenhle cap začne na celkem nízkém čísle, ale jak se bude hra vyvíjet, tak se bude před, i po launchi zvětšovat.

Můžu hrát SQ-42 s následníkem mé postavy, která už jednou SQ-42 dohrála?

SQ-42 můžete hrát znova kdykoliv chcete. Ale znova už nedostanete výhody za dokončení.

Instancování

Bude několik druhů instanci … ty které už známe a které se vytvářejí za běhu pro hráče, kteří se nacházejí zrovna v dané oblasti, ale nově jsme se dozvěděli o speciálních instancích, kde se může dít něco zvláštního a taková instance nevytváří svou kopii a jak je tato událost dokončena tak zmizí a další lidé se do ní už nedostanou (odhadoval bych to na silné nepřátele, kteří po poražení opravdu zemřou). A budou tam věci, které můžete získat, které už nezíská nikdo jiný, pokud vám je nevezme. Podobné instance se stejným, nebo podobným obsahem se budou moci objevit znova, ale už nebudou na stejném místě.

Retaliator

Změnily se pozice torpéd, protože na současném Relaliatoru se torpéda vystřelovali přímo před motorem a Retaliator je teď ve fázi modelingu. A snad uvidíme updatovaného Retaliatora brzy.

Bude F-42 produkovat další SP obsah i po vypuštění SQ-42?

Ano, například budou pracovat na další kampani, která byla slíbená v jednom ze stretch goalů. V delším časovém horizontu by měla vypuknout nějaká velká válka a taky F-42 bude pracovat na misích a instancích pro PU, které budou více příběhové.

Jaký je posun od normálního vydavatelského modelu ke kickstarteru?

Tento model je pro Erina mnohem více odměňující. Díky komunitě a díky tomu, že na hru přispívají lidé, kteří ji opravdu chtějí, na rozdíl od vydavatele, který se stará jen o prodeje. Komunita opravdu chce, aby vše fungovalo, a aby to bylo co nejlepší. „Sice to na nás tlačí, ale nutí nás to dělat vše co nejlepší.“

Má Idris interní obranu, kromě posádky?

Ne, bude na hráčích, aby přišli se způsoby jak bránit loď. Například, když někdo obsadí loď, tak můžete uzamknout některé oddíly, aby se nedostali skrz, vypnout gravitaci, nebo vysát lidi do vesmíru. Lidi budou muset spolupracovat. Například budete potřebovat lidi, kteří budou opravdu dobří v hackování v a obraně proti hackování. Třeba hackováním vypnout štíty, před tím, než narazí torpédo do lodě.


Interview se Sandi.

Nic nového jsme se nedozvěděli, kromě toho, že lidé by chtěli dražší balíček, než je Completionist za $15.000 USD.


Fan Interview

V tomhle velmi krátkém interview se dozvíte, co stálo za pády a problémy DFM na Paxu. Byl to nový patchovací systém, který museli použít kvůli velkému objemu dat. Bohužel tento nový systém nepatchoval a způsobil hromadu problémů. Jinak žádné zajímavé nebo nové informace. Můžete se ale podívat na kousek záběrů ze hry.

 

 1. Autor: SteKi | Přidáno: 22.4.2014, 15:32

  (DFM) „Každopádně nebude přístupný všem hned od začátku, protože na to CIG nemá kapacity, takže budou přidávat lidi po vlnách“ neee ja budem urcite medzi poslednymi!!!! 😀

 2. Autor: alien5 | Přidáno: 22.4.2014, 18:25

  Tak ja jsm original prispevatel tak snad do 2 mesicu 🙂

 3. Autor: Alfajk | Přidáno: 22.4.2014, 21:30

  super,ja jsem obcan cislo 450 000+,takze se slotu pro DFM asi nedockam 😀

 4. Autor: Chromozom | Přidáno: 23.4.2014, 09:45

  UEE CITIZEN RECORD #6855 .. Snad se dočkám brzy 😀

  • Autor: walltar | Přidáno: 23.4.2014, 09:57

   Nevytahuj se … UEE CITIZEN RECORD #1641 😛

   • Autor: Chromozom | Přidáno: 23.4.2014, 10:45

    Damn…. 🙁

   • Autor: Net | Přidáno: 23.4.2014, 14:40

    No výborně, zase budou fóra plná diskuzí o tom jak se golden ticket holderům nadržuje:D

    • Autor: Chromozom | Přidáno: 23.4.2014, 15:19

     V našem případě to jak se golden ticket holderům nenadržuje 😀

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum