Aegis Dynamics

Popis společnosti

Aegis-Dynamics[1]Aegis Dynamics vznikl spojením pozemského Aegis Macrocomputing a Davien Dynamic Production Systems. Prvně jmenovaný vyráběl počítačové systémy pro rychle se rozvíjející odvětví výroby vesmírných lodí a ten druhý udržoval čtyři systémy v hodnotě celých výrobních komplexů ( včetně továren na specializované komponenty v jejich domácím systému ). Cílem od prvního dne bylo vyrobit vojenskou vesmírnou loď a výsledná firma byla šitá na míru pro vojenské smlouvy nabízené v době, kdy lidstvo mobilizovalo své síly. Když Messer konsolidoval svou moc, Aegis zde byl, aby dodal lodě jeho legiím. Lodě jako Retaliator se staly synonymem pro „železnou ruku“ vlády.

Po Messerově pádu se zdálo, že Aegis Dynamics je předurčený k úpadku. Kdysi populární dodavatel zbraní tyranského režimu Ivara Messera – úzce spojovaný s hrůzami těch letech – Aegis byl všemi posílán na smetiště dějin. Poté se ale stala legrační věc: civilní svět začal využívat vojenské modely Aegisu pro vlastní účely. Ať už to svědčí o stále roustoucím nebezpečí v galaxii, nebo o naprosté spolehlivosti zbraní od Aegisu používaných ve válce, Aegis jednou opět obnovil svou produkci díky diktátorským vládním zakázkám, firma nyní vzkvétala na populaci jež v minulosti pomáhala utlačovat.

Společnost Aegis započala významnou obměnu po pádu Messerovi éry, bylo odstraněno nekompromisní a militantní nasvětlené útočné ‚AD‘ logo, nahradilo ho jemnější a méně výrazné označení. Nicméně společnost již byla poškozena: počet smluv klesal a firma utrpěla masivní propouštění, protože vojenské výdaje plynuly do novějších a méně politicky nebezpečných korporací jako Anvil Aerospace a MISC. Ale stala se legrační věc: civilisté začali předělávat rezavějící flotilu válečných lodí od Aegisu pro své vlastní účely. Bombardéry Retaliator již nebyly obávaným symbolem státní moci, místo toho sloužily osobní přepravě, staly se z nich mobilní domy, důlní kosmické lodě a dokonce i požární lodě. Břemeno minulosti Aegisu se začalo zvedat a společnost se začala soustředit na civilní varianty svých aktuálních modelů lodí.

Avenger

AvengerAvenger započal svůj „život“ tím, že poslušně sloužil jako hlavní dopravní loď v přední linii na konci 28. století. Avengery nasbíraly v té době řadu působivých vítězství ve vesmírných soubojích, ale nakonec byly nahrazeny obratnějšími stroji jako Hornet. Díky tomu, že se v bojových akcích Avenger více zaměřoval na manévrovatelnost než na hrubou sílu zbraní, vypadl z aktivní služby v armádě a byl nově využíván jako standardní loď pro advokacii a místní složky vymáhájící dodržování zákonů. Dnes bude armáda nadále používat Avengery jako cvičné lodě; dvoumístná varianta je ideální „odpouštějící“ první vesmírná loď pro nové piloty.

Cargo_dSoučasný civilní model Avengeru je uváděn na trh jako vhodný pro nájemné lovce, s odstraněným druhým sedadlem kvůli přímému přístupu do nákladového prostoru. Sklady pro munici byly také nahrazeny klasickými háky na náklad a ( co je možná nejdůležitější ), standardní vnější řádkový žebříkový vstupní systém byl nahrazen univerzálním řešením, které umožňuje pilotovi snadněji udržet kontrolu při vstupu ( a výstupu ).

Retaliator

SHOTATMOrear[1]Retaliator, kdysi symbol Messerovi „železné pěsti“ se změnil spolu se změnou společnosti na univerzální vesmírnou loď. Po více než dvou staletích evoluce designu dnešní Retaliatory sotva připomínají původní model. Původně konstruovaný jako strategický bombardér byl Retaliator schopen nést těžký náklad bomb na planetární cíle nebo baterii protilodních torpéd proti mateřským lodím jakékoliv velikosti. To byla přesně ta modularita, která umožnila civilním pilotům přizpůsobit Retaliator pro své vlastní účely: adaptabilní pumovnice mohly být vyměněny za obytné boxy, regály na zboží nebo i jiné mohem exotičtější sestavy. Navíc k tomu, obrovské množství nadbytečných Retaliatorů uložených v prostředí s nízkou vlhkostí napříč galaxií z nich dělalo cenově výhodnou volbu pro piloty, kteří přemýšleli o tom, že začnou létat s lodí pro vícečlenou posádku.

SHOTSPACEpair2[1]Výsledná povaha „udělej si sám“ vlastnictví Retaliatoru způsobila rozkvět zajímavé, specifické kultuře vesmírných lodí. I když pocházejí ze všech oblastí života, piloti civilních Retaliatorů vytvořili něco jako bratrstvo kolem jejich lásky ke svým „Talis“. Takzvaní „bombarďáci“ organizují srazy Retaliatorů a soutěží v tom, kdo najde to nejzajímavější nové využití pro jejich vesmírné lodě. Sraz BB ( „bomber boys“ – bombarďáci ) může znamenat účast tisíce lodí najednou a poskytnout tak zajímavý pohled pro každého kdo se ocitne uprostřed.

Surveyor

Dnes je Aegis Surveyor nejprodávanější vesmírnou lodí společnosti z těch co zbyly z vojenských zakázek. Surveyory jsou odolné záchranné lodě určené pro silné podpůrné role. Nemají líbivý design, ale nabízí řadu robustních specializovaných nástrojů, všechny jsou určené pro provoz v bojových situacích : „skokové“ motory s dlouhým dosahem, vyspouštěcí šachty pro drony, vlečné paprsky, světlomety a další. Civilní Surveyory jsou také běžně používané na hranicích, kde jsou přizpůsobeny jako specializované záchranné a průzkumné lodě. Posádky cestující v Surveyoru hlubokým vesmírem by měly být schopny si domů přivézt jakékoliv záhady, které cetou potkají !

Idris

IdrisM

IDRISdownfrontquarter-CopyKorvety Idris jsou dnes jednou z větších lodí od Aegisu ( v dobách dávno minulých loděnice Aegisu vyráběly všechny typy lodí až do velikosti bitevních křižníků ). Původní Idris – M je válečná loď, která sloužila po boku lodí v první linii ve flotilách UEE. Rychlí, obrnění dravci – Idris-M se používají pro všechny úkoly od dlouhých hlídkových letů až po průzkum nebezpečných jump pointů. Správně vybavená Idris s dobrou posádkou může sloužit jako torpédový člun; ve vzácných případech dokonce Idris využívala výhod své rychlosti a obratnosti ke zničení nepřátelských křižníků.

idrisMilice také používá Idris v její lehčí variantě Idris-P. Idris-P má odstraněné hlavní zbraňové systémy, které naleznete na Idris-M výměnou za větší nákladové prostory a vyšší maximální rychlost. Idris-P často nesou několik lehkých stíhaček a jsou používány k operacím proti pašerákům. Není neobvyklé narazit na Idris-P naloženou cenným zbožím. Nejdrzejší pirátské klany jsou z tohoto důvodu dokonce známy zaměřením proti nevojenským Idris !

IDRISbridgeFORE-CopyNa civilním trhu bývá k dispozici omezené množství hlídkových modelů Idris-P a díky tomu dochází k obnově dobré pověsti Aegisu poté, co se tyto lodě staly luxusním zbožím. Být Kapitánem na Idris je považováno za prestižní pozici a Občané často soutěží o nákup omezeného počtu civilních lodí, jež zvládá Aegis vyrábět. Idris není jen luxus: tyto lodě s vícečlenou posádkou mohou efektivně přepravovat náklad, prozkoumávat vzdálené světy nebo mohou být využity na jakýkoliv jiný úkol, to vše při využití větší posádky než má Freelancer nebo Constellation.