Misc

MISC_logo_5


Freelancer_mis_beauty_visual

Misashi Industrial & Starflight Concern (MISC) byla založena roku 2805 obchodním spojením zanikající Hato Electronics Corporation a Misashi Lifestyle Design Unit původně od Acorn Limited. Sloučením došlo k chytrému použití rozsáhlých výrobních linek Hato a reputaci pro geniální design. Sídlo MISC leží v systému Centauri. Jsou zde umístěny korporátní kanceláře spolu s velmi zajímavým předváděcím sálem, který je plně otevřen veřejnosti. MISC je také známý zejména pro své ergonomické továrny, ve kterých se vyrábí každý díl vesmírného plavidla roboticky s expertní přesností. Stejné továrny byly postaveny na spoustě jiných planet.

Z většiny podnikové historie, většina příjmu přišla z divize těžké výroby. MISC-HI je zodpovědná za širokou škálu upravitelných trupů pro transportní plavidla jenž se nachází na území UEE. Tyto robustní a modulární trupy tvoří základ většiny lidských korporátních lodí. Jejich nečekaná popularita v řadách Xi’Anů vytvořila před nedávnem ještě téměř nemožné obchodní vztahy (a také řetěz napodobitelů z řad Xi’Anů na druhé straně hranice). Masově jsou vyráběny čtyři druhy trupů, lišící se velikostí od efektivního HULL-A po gigantický HULL-D.

MISC je jediná lidská lodní společnost, jenž roku 2910 podepsala smlouvu se Xi’Any za zavřenými dveřmi. Ačkoliv jsou hlavní body smlouvy velmi přísně střeženým obchodním tajemstvím, vnitřní zdroje uvádějí, že Xi’Anská technologie hrála důležitou roli ve vývoji Freelancera, zatímco se u Xi’Anů stávají trupy typu HULL-D stále více běžnými. Některé zvěsti dokonce tvrdí, že MISC začne v další řadě lodí začleňovat Xi’Anské technologie trysek přizpůsobené pro použití na lidských plavidlech.

V posledních letech plynuli zisky MISC z jejich korporátního vedení do vývoje dvou lodí, které jsou formálně označené pro osobní použití – Freelancer a Starfarer. Tyto dvě lodě jsou zaměřeny tak, aby mohli konkurovat v přeplněném marketingu zejména proti RSI a Drake Interplanetary. Každopádně velmi opatrně připravený obchodní plán, všeobecné soukromé lodi (Freelancer) a specificky zaměřená loď (Starfarer) našli v této části obdivuhodný úspěch pro společnost.

Freelancer_flight_visual

Freelancer
Freelancer_beauty_visualFreelancer následuje menší MISC-HI koncept extrémní modularity, výraznější trup. Ze začátku prodáván na trhu jako efektivní dálková obchodní loď pro soukromé podniky, po té se rychle Freelancer stal volbou pro specializované badatele. S doletem přepravy plus místem pro instalaci pokročilého skenování a technologií skoku, Freelancery umožnili kapitánům zmapovat celou řadu nových jump pointů v posledních letech. S poznamenanou kapacitou vylepšení kapacity motorů a schopností manévrování lepší než jakákoliv jiná specializovaná přepravní loď, není divu, že se Freelancer i nadále rozšiřuje.

Freelancer_dur_beauty_visualTaké se může o Freelanceru říci, že inspiroval více debat než jakékoliv jiné vesmírné pravidlo na trhu. Kritici tvrdí, že je trup neatraktivní, výhled z kokpitu je zbytečně limitován a že na papíře není vhodný rolím, kvůli kterým se tak rozšířil. Stoupenci se nicméně lodi stále věnují. Argumentují vehementně, že loď tajemstvím jejich obchodního úspěchu: že vzácné nákladově efektivní loď, který splňuje mnoho stejných rolí jako RSI Constellation, ale přitom vyžaduje mnohem menší posádku.

Freelancer_max_beauty_visualV jistém smyslu, se Freelancerům obraz začal objevovat v rozporu se samotným MISC: temperamentí vesmírní kapitáni mapující nové hranice na křídlech a modlitbou proti silně organizované správy podniku. Pravdou je, že projekt Freelancer by nemohl existovat bez této správy. Každý aspekt, jenž dělá populární design pro nezávislé piloty byl pečlivě prozkoumán, analyzován, testován a vyráběn. Od optimálního radarového balíku po vakuový držák kelímků, jsou komponenty Freelanceru prošli stovkami tisíc odpracovaných hodin ve snaze vyprodukovat design, který bude dodáván společně.

Starfarer
Starfarer_GROUND_ShotKde byl Freelancer designován, aby apeloval na širokou škálu menších rolí, Starfarer byl výjimečnou lodí na trhu skrz na skrz. Jako takový se Starfarer stal běžným transportem paliva. Ve snaze rozšířit své soukromé řady vesmírných lodí, výzkumná rada MISC provedla 18ti měsíční studii o cestováni vesmírem, která vyústila ve studii o rolích lodí a nedostatcích na trhu pro vesmírné piloty čítající 15 000 stránek. Konečný výsledek: rozhodlo se o zaměření úsilí na rozvoj tankovacího plavidla, které je schopno nejenom sbírat palivo z vesmíru, ale také doplňovat palivo jinému plavidlu za letu. Před prvním uvedením Starfareru byly tyto role prováděny úplně jinými plavidly, ze kterých ani jedno nebylo pro tuto roli určeno. Tankování prováděli velké transportní lodě, jenž měli namontovány nádržemi z černého trhu a samotný proces tankování byl velmi nebezpečný. Žádná loď není zranitelnější než ta, když právě tankuje. (Základní pirátské pravidlo uvádí, že je možné zajmout právě tankující loď bez problémů, protože by žádný kapitán neriskoval přestřelku při tak nebezpečné operaci.)

Starfarer_Top_ShotStarfarerové nesou obrovské interní palivové nádrže, které jsou přivařeny přímo do jádra nástavby lodi, což je výrazně bezpečnější než modifikované transporty. Systém externích sond a dvou-tlakových přístupových trysek umožňují k těmto nádržím přístup kdykoli, což znamená, že Starfarer může přímo nabrat vodík z plynného obra tak snadno, jako jej může přetankovat do blízké lodi. Starfarer může být dokonce vylepšen o základní rafinační mechanismy, které umožňují zpracovávat dostatečně čisté palivo, bez nutnosti návštěvy rafinérie. Další společné vylepšení Starfarera zahrnuje úpravu čerpání vodíkového systému pro přepravu tekutých potravin. Ještě dalším vylepšením navrženým společností MISC je možnost zcela nahradit tankovací vybavení za transportní nástavbu, která umožňuje transport pevného zboží. Avšak se toto vylepšení ukázalo jako nepopulární, protože přepravci pevného zboří preferují standartní trup nebo Freelancera.

Starfarer také nečekaně uspěl u armády, jako podpůrné plavidlo. MISC licencoval design Starfarera Aegis Dynamics, jenž vyrábí Starfarer Gemini (“Star-G”), těžce pancéřovanou taktickou variantu, na základě smlouvy s armádou UEE.