Origin

Origin


 Popis Společnosti:

 

maxresdefault[1]Pokud je možné, aby společnost sloučila vysokou úroveň kvality a sofistikovaný design s rizikem vesmírných letů a chladnokrevnou povahou mezihvězdných bojů, pak je tomu ORIGIN Jumpworks GmbH nejblíž. Tato společnost vyrábí širokou řadu luxusních vesmírných lodí známých svou elegancí a propracovanými liniemi. Stejně tak jsou zaměřeni na exkluzivní skupinu bohatých a mocných lidí. Jak již vždy perfektně upravení obchodníci ORIGINu rádi poukazují, vybrat si ORIGIN neznamená jen koupit loď, ale znamená to především výběr životního stylu.

ORIGIN byl založen v tzv. Zářícím věku, finančním boomu v polovině 28. století, který následoval tzv. Antihmotovou horečku. V prvním desetiletí společnost vyráběla velmi kvalitní fúzní motory, které byly používány armádou UEE a zároveň montovány na vesmírné jachty pro veřejnost (tedy spíše pro ty co si to mohli dovolit) vyráběné firmami Roberts Space Industries a Aegis Dynamics. S neustále rostoucí poptávkou po soukromých lodích se ORIGIN rychle rozrostl a začal konkurovat firmám, které původně zásoboval.

V průběhu deseti let už společnost vyráběla pět nejprodávanějších transportních plavidel a v průběhu padesáti let si vytvořila dobře platící zákaznickou základnu téměř shodnou s RSI, a ani ve výši 300series_brochure_10-2[1]hrubých zisků za RSI nijak nezaostávala. Od premiéry jejich původních řad 200 a 300 v roce 2899 si stále udržuje druhé nejsilnější místo na trhu.

Společnost byla založena v na březích Rýna v německém Kolíně. Po první dvě století své existence měl ORIGIN velmi silná pouta k Zemi, protože si zakládali na tom, aby se všechny komponenty určené do elitní řady lodí 600 vyráběly ve Sluneční soustavě. V posledních letech však byla tato pouta úplně přerušena.

Po vyhlášení Terry novým kulturním centrem UEE, udělala prezidentka ORIGINu Jennifer Friskers nepříliš populární rozhodnutí o přesunutí výroby na Terru. Po velmi nečekaném pokynu se v roce 2913 vedení společnosti přesunulo i s hlavním designovým týmem do města New Austin. Od té doby se výroba stala téměř externí záležitostí, kromě testovacích komplexů umístěných na Měsíci. Vládní kontrola společnosti začala od přesunu také vzkvétat, když po rozhodnutí o opuštění Země zvedla firmě čtyřnásobně daňové poplatky.

M50_032713_notes[1]New Austin se stal „městem ORIGINu“, protože je zde hlavním zaměstnavatelem (až daleko za nimi je Omega Foods, provozující řetězec s rychlým občerstvením Crab-O). Tento systém se stal jakousi Mekkou pro fanoušky ORIGINu. Bohatí kupci cestují napříč galaxií, aby si koupili lodě přímo z výrobní linky. V centru metropole se nachází ohromující přehlídka propagující série lodí M50s, 300s a 890 JUMPs v životní velikosti, v diorámatech jejichž stavba a údržba stojí miliony. ORIGIN také sponzoruje a jsou po něm pojmenovány místní stadiony, střední školy a ulice. Vidět turisty, kteří opouští New Austin bez „300 Series“ skleničky či přívěšku na klíče je téměř neslýchané!

 


Vyráběné Letouny:

 

300i

 

Pokud se chystáte cestovat po hvězdách … Proč to neudělat ve velkém stylu? 300i je nové luxusní plavidlo od Origin Jumpworks, elegantní, stříbrný zabiják, který vysílá stejnou zprávu svou siluetou, jako svými částicovými kanóny. Někteří obviňují Origin, že staví styl nad funkčností a nafukuje cenovku, aby tomu odpovídala … 300i je ale v jádru pořád elegantní stíhač.