Wingman’s highlights ep.59

Autor: Chromozom | Přidáno: 30.3.2014 Kategorie Novinky

Zdravím všechny a vítám vás u dalšího Wingman’s Highlights. Tentokrát trochu později, ale tempo WMH doháníme. Pusťte si video nebo pokud nemáte čas, přečtěte si náš výtah.

Co zajímavého se stalo v CIG minulý týden:

V CIG se odehrálo první kompletní snímání pohybu. Také probíhají testy DFM serveru mezi studii, avšak zatím s častými pády. Konkrétně mají problém se scalingem. Do hangáru přibyla podpora Oculus Rift a byli přidány nové prvky na Cutlassu.

Studio Report:

Studio report tento týden byl obzvlášť zajímavý. Průběh poškození lodě. Konkrétní ukázka proběhne na F7C Hornet.

Základní mechanika spočívá v rozložení jednotlivé lodi na základní dílce jako Trup, křídla, ocas, reaktor, sání atd. Tyto jednotlivé prvky se rozloží ještě na menší dílce. Od drobných panelů ze kterých je prvek složen až po velké odpadávající kusy. Například při poškození levého křídla můžete přijít o levou zbraň nebo o podvozek. Přijít o podvozek může znamenat poranění pilota při nouzovém přistání na některé z planet. Existuje tu dokonce stav kdy nemáte křídla, sání, ocasní plochu, zkrátka nic, ale jste stále naživu. K sestřelení lodi je totiž potřeba vystřelit pilota nebo zničit trup či odpálit reaktor. Dále nám vývojáři předvedli kombinování digitálních efektů založených na fluidové simulaci spolu s tím jak probíhají jednotlivé fáze poškození.

Forum Feedback:

1. Vzhledem k průběhu poškození, bude loď stále poškozená i po návratu do hangáru?
V DFM určitě ne. Protože DFM je vlastně simulace. Ale v PU poškození přetrvává. Po čase se i loď začne jevit trochu oprýskaná a zašpiněná.

2. Bude v DFM více pohledů (jako spectator, pohled z poza lodi, volná kamera )?

V budoucnosti určitě ano. Ale ne v DFM v1.  Ale pokud se katapultujete tak se můžete chvíli rozhlížet po vesmíru.

3. Pokud sejmu někoho z platným kontraktem „dead or alive“ co se stane z jeho lodí? Dostanu ji jako součást odměny nebo vlastnictví zůstane u původního hráče?

Ne nedostanete. Ale můžete to udělat. Bude to ale stále považováno za protizákonné jednání a ponesete následky. Když jste lovcem odměn a někoho dopadnete, v reálném životě také nedostanete jeho auto, takže ani ve Star Citizen si nebudete moci nechat jeho loď, aniž by se z vás nestal pirát.

4. Vzhledem k úpravám na Idris, neměla by být změněná její třída z Korvety na Fregatu?

Né, to si nemyslím. Zvětšila se vzhledem k malým lodím, ale ne vzhledem k těm velkým, Myslím si že takhle to funguje fajn. ( K 28.3. 2014 došlo k povýšení Idris na Fregatu )

5. Animace avatara vypadají dobře, ale co když bude krize? Bude mé postavě stále tak dlouho trvat se vydrápat z křesla kokpitu, aby mohl utéct do bezpečí?

Animace se neustále proměňují. Takže některé animace budou určitě rychlejší. Nemá cenu očekávat, že stávající animace se nezmění.

6. Bude mít palubní počítač AI hlas? Dá se změnit?

Bylo by to mnoho nahrávání, aktuálně bude jen jedna volba hlasu, ale časem možná přibudou další. Takže ano, palubní počítač bude mít AI hlas a ze začátku bude zřejmě jen jeden.

7. Budou existovat investigativní mise? Vyšetřování zločinu, šifrování mimozemských hieroglyfů k odemčení tajných prostor atd.?

Na začátku plánujeme minimálně pro Star Citizen mise, kde budou muset následovat indicie, aby mohli dopadnout hledanou osobu. Pokročilejší investigativní mise jsou v plánu pro dlouhodobější vývoj, ale asi ne v takovém měřítku jako jsou hieroglyfy.

Most valuable post tento týden získal Trilithon za All the buttons on the Cuttlass labeled, for easy reference. Zde se dozvíte kde se spouští jaká animace na Cutlassu a různé jiné funkce.

Ve fan focusu jsou tentokráte hráči naskinované lodě ze SC.

Host – Dave Haddoc:
Souhrn všech prozatím vyšlých jumpointů v tvrdém obalu. Jump point Imperator Edition. Jak z názvu vyplývá tato verze je pouze pro subsribery, kteří platí již alespoň 12 měsíců nebo již tak učinili. V celé knize je dohromady 600 stránek Jump-pointu. V zadu Imperator Edition jsou také vypsáni všichni subscribeři kteří kdy přispívali nebo přispívají. Ovšem pro Centuriony a Backery je toto vydání v paperbacku a bez loga Imperator Edition.

 

To je pro dnešní Wingman’s Highlight vše. Díky za pozornost a do příštího týdne se pokusím připravit kulatou epizody s pořadovým číslem 60! Čas si můžete ukrátit TNGS nebo 10 for Chairman.

  1. Autor: [email protected] | Přidáno: 30.3.2014, 13:10

    thumbs up (:

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum