Zajímavosti z Livestreamu II – Squadron 42

Autor: walltar | Přidáno: 23.11.2015 Kategorie Novinky

V druhé části článku se podíváme, co nového nám CIG ukázalo ohledně SQ-42 a Marka Hamilla.

Oficiální záznam zdeNa citizenconu jsme viděli Garyho Oldmana v roli Admirála Bishopa, v livestreamu byla ukázána nová postava, Lt Cdr Steve ‘Old Man‘ Colton, kterou ztvárnil Mark Hamill.

Na rozdíl od Wing Commandera, vaše postava bude jen hráč sám. Budete si moci vytvořit postavu podle libosti. Budete si moci zvolit, jak postava vypadá, její pohlaví a rasu.

Mark Hamill je jednou z nejdůležitějších postav, potkáte ho ve hře nejčastěji. Je to váš mentor.

Budete nováček přímo z akademie a Mark je veterán na lodi, kam jste byli přiděleni, který má za úkol zaučit nové piloty. Nemá trpělivost pro hlupáky. Za život toho už dost viděl.

Nechal se převelet na Stanton, který patroluje dál od první linie, protože už ztratil příliš mnoho lidí.

Dalo by se říci, že první díl SQ-42 bude částečně snaha najít uznání od vašeho odmítavého otce.

Což potom taky hraje do role Garyho Oldmana, který je ale spíše vzdáleným a nedostupným hrdinou.

Bude na vás si vybrat, se kterými postavami budete trávit nejvíce času, kromě hlavních postav, jako je Hark Hamil bude v SQ-42 také spousta vedlejších postav s příběhem, které se po lodi budou pohybovat podle rozvrhu. Díky tomu si vybudujete spojení s postavami, a tak případná ztráta bude o něco těžší.

Postavy také nebudou lehce identifikovatelné hned při prvním rozhovoru, nebudete okamžitě vědět, že tohle je vtipálek. Budete tak chtít postavy poznat.

Velkou část vedlejších postav možná poznáte z různých seriálů.

 


Otázky

 

Jaké bylo znova pracovat s Markem?

– Bylo to super. Chris se s Markem zná a zná jeho rodinu. Mark je opravdový profesionál. Má největší roli v SQ-42 což je vlastně 7 filmových scénářů.

 

Udělal Mark nějaké reference na Star Wars?

– Ano, potkáme nějaké easter eggy.

 

Používá Mark sílu?

– Ne, v SQ-42 ji nepoužívá.

 

Jak otevřený bude konec SQ-42

– Hra vypráví velký dlouhý příběh ve třech dílech. Hráč bude mít v PU deník. Budete hrát mladšího sebe sama. Hraním SQ-42 se bude deník doplňovat a budou se odemykat nové věci v PU.

 

Zabije nás Mark Hamill, pokud sestřelíme jeho loď?

– Bude hodně naštvaný a vy skončíte v cele.

 

Koho hraje Ben Mendelson?

– Počkejte si, dozvíme se to asi příští rok.

 

Zalétáme si s větší lodí, jako Idris?

– Ano, na začátku dokonce krátce poletíte s Javelinem.

 

Musím hrát za muže?

– Ne můžete hrát za obě pohlaví.

 

Bude několik různých cest příběhem?

– Existuje několik cest s větvemi. Interakce s různými postavami bude určovat, jak se k vám budou chovat. SQ-42 má začátek a konec, ale jinak je podobná tomu jak fungovat Wing Commander. Různé přístupy a větve příběhu. Existuje celkem tenká linka, hráč musí mít pocit, že dostatečně ovlivňuje příběh, ale hra musí mít omezené možnosti, aby se moc nerozředila zápletka. Ve hře budou chvíle, kde někdo může zemřít, nebo ne kvůli tomu jak se zachová hráč anebo jaký je váš vztah.

 

Jaká je práce s novou technologií?

– Je to podobné, ale jiné. Je to pořád herectví, ale je těžší se vžít do prostředí, když kolem nejsou kulisy. Hráč se ale díky tomu může cítit mnohem víc vtažen do příběhu.

 

Ovlivní naše rozhodnutí naši reputaci v PU?

– Některé ovlivní, ale ještě to nebylo úplně rozhodnuto.

 

Co-op?

– SQ-42 bude mít multiplayer, ale nebude v ní plná co-op kampaň. Po dokončení mise si budete moci zahrát tuto misi v multiplayeru. Budou to většinou větší mise, které se postupně budou odemykat hraním SP. Například, ve větší bitvě můžete s kamarády vytvořit posádku větší lodě.

 

Jak bude fungovat přechod z SQ-42 do PU?

– Vaše postava v SQ-42 bude mladší verzí postavy, kterou hrajete v PU. Hrát SQ-42 budete před deník, který byl zmíněn dříve.

 

Jak můžu upravit loď v SQ-42?

– Pořád se na tom pracuje, ale budete moci upravit vybavení jak svoje, tak ostatních postav. Později ve hře můžete získat speciální výbavu.

 

Budou interakce z první, nebo ze třetí osoby?

– Všechno je postaveno kolem hraní z první osoby, přepnutí do třetí osoby by mělo jít. Některé rozhovory možná budou uzamknuté do první osoby.

 

Jak Mark změnil herecký styl od Wing Commandera?

– Mark pracoval na množství voiceoverů. Joker a podobně. Skvěle se umí trefit do role. U některých linek udělal tři různé variace s malými změnami. Nějak moc se nezměnil, ale je to opravdový profesionál.

 

Je v PU nějaký velký příběh o boji dobra a zla?

– Ani ne, všechno má mnohem víc hloubky, než dobro versus zlo. Všude je mnoho šedých oblastí. Konflikt může být například o tom, jestli je UEE dobré, nebo zkorumpované impérium. Vanduulové jsou čistá hrozba, ale ostatní rasy nejsou tak jasně vyhrazené.

 

Lokalizace?

– Budou se snažit o stejnou lokalizaci jako u Wing Commandera. Počítá se s plnou lokalizací do Němčiny a Francouzštiny, potencionálně do Španělštiny.

 

Půjde v SQ-42 získávat lepší hodnost?

– Ano, můžete získávat medaile a vyznamenání a získávat lepší hodnost, bude to ale omezeno, aby bylo místo na další hodnosti v dalších dílech SQ-42.

 

Co bylo inspirací pro scénář?

– Inspirací byly Heart of Darkness, Apocalypse Now, Lost Legion, ze kterých se začala formulovat velká příběhová linka. Příběh by se měl rozjíždět, dalším prvkem bude cesta za uznáním. Je to také příběh vaší postavy, která hledá místo v armádě.

 

Také se můžete podívat na pár záběrů z natáčení a rozhovor s Markem Hamillem.


 


To je ohledně Squadron 42 vše. Příště se podíváme co nového jsme se dozvěděli o různých lodích v SC a pokud zbude čas, tak na nové postupy ve tvorbě postav.

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum