Základní informace o hře

Autor: Kutty99 | Přidáno: 29.6.2013 Kategorie Mechaniky

Aneb co to tedy vůbec je?

Star Citizen je vesmírná MMO od studia Cloud Imperium Games, které bylo založeno Chrisem Robertsem, tvůrcem takových hitů jako Starlancer, Freelancer a Wing Commander. Hra měla vyjít někdy v roce 2015, nicméně v roce 2015 bylo rozhodnuto, že hra přejde na nový engine, a proto vývoj stále trvá a je zřejmé, že před rokem 2020 hra nevyjde. Momentálně je hratelná alpha verze s pravidelnými čtvrtletními updaty.

Hra je vyvíjena víceméně jenom díky samotným hráčům a fanouškům vesmírných simulátorů. Přes Kickstarter a poté oficiální stránky RSI bylo k říjnu 2018 vybráno přes 194 400 000 USD (asi 4,3 miliardy Kč). Toto je největší částka, jakou kdy nějaké herní studio podobnou sbírkou dosáhlo. CIG tuto cestu zvolilo proto, aby nemuseli pracovat v područí některého z velkých vydavatelů (EA, Activision..) Jde jim hlavně o to, aby co nejvíc peněz šlo přímo do vývoje hry, a ne do kapes manažerů a reklamy, jako v případě obřích herních společností.

Hra není free to play, je potřeba zakoupit hru ve formě balíčku s lodí. Ceny se různí, od 50 USD za základní typ lodi až po desítky tisíc dolarů pro opravdové nadšence, kteří dostanou všemožné bonusy a několik různých plavidel.

Ze začátku je nutné koupit si buď jeden ze startovních balíčků nebo některý z dalších herních balíčků, které obsahují i hru. Herní balíčky obsahují hru, jednu nebo více lodí, hangár, základní pojištění a malou částku herní měny (UEC). Některé dražší balíčky mohou obsahovat ještě další bonusy např. soundtrack nebo různé předměty pro výzdobu hangáru.

Startovní balíčky mají navíc možnost přikoupit si příběhovou část Squadron 42 s výraznou slevou.

Jakmile budete mít alespoň jeden balíček se hrou, dostanete přístup do Arena Commanderu, Hangáru i Crusaderu (Persistentní vesmír) a budete si moci přikoupit další lodě za již nižší částky v tomto seznamu.

Pokud byste přesto nevěděli nebo měli jiné dotazy či pochyby, přijďte se pobavit k nám na Discord. Vysvětlíme vám vše, co bude třeba.

Stručný výpis všech hlavních rysů hry:
Hra běží na Lumberyard Enginu (upravený CryEngine 3) od Amazonu, takže grafika bude špičková.
Obchodování, objevování a vesmírné souboje, to vše z první osoby.
Jeden obrovský herní vesmír (jako EVE)
Žádné měsíční poplatky (hru si jednou koupíte a můžete hrát navždy)
Není to pay-to-win, vše půjde získat postupem přímo ve hře
Hra je vyvíjena pouze pro PC, takže nehrozí žádný konzolový port.
Spousta různých typů lodí, od malinkých stíhaček po obří křižníky a obchodní lodě.
Po lodi se budete moci volně pohybovat, a stejně tak vaši přátelé.
Multi-crew. Větší lodě budou potřebovat více hráčů (popř. NPC) k obsluze. Půjde obsluhovat např. turrety, navigaci, správu energie, …
Ekonomika hry bude řízená přímo hráči.
Žádné otravné nahrávání, vše poběží v reálném čase.
A mnoho dalšího!

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum