Zbraňové adaptéry Flashfire

Autor: Chromozom | Přidáno: 13.3.2014 Kategorie Spectrum Dispatch

“Spojíme vás!” – Firemní slogan firmy Flashfire zní spíše jako seznamka, než firma specializovaná na precizní nástroje smrti. Nenechte zmást. Nástroj vytvořený inženýry z Flashfire, je základní esencí moderních vesmírných bitev. Možná neznáte Flashfire jménem, ale pokud pilotujete soukromý letoun (nebo firemní čí dokonce vojenský), pravděpodobně využíváte jejich revoluční technologii.


FlashFire_Logo

“Spojíme vás!” – Firemní slogan firmy Flashfire zní spíše jako seznamka, než firma specializovaná na precizní nástroje smrti. Nenechte zmást. Nástroj vytvořený inženýry z Flashfire, je základní esencí moderních vesmírných bitev.  Možná neznáte Flashfire jménem, ale pokud pilotujete soukromý letoun (nebo firemní čí dokonce vojenský), pravděpodobně využíváte jejich revoluční technologii.

Před rokem 2904, každý soukromý letoun měl vlastní řadu zbraní, upgradů a modulů. Laserové kanóny od RSI jste nemohli namontovat do MISC. Střely designované pro stíhače od Anvilu, neměli šanci dostat být na bombardéru od Aegis. Výsledek byl pro všechny strany matoucí a finančně nákladný. Vojenské organizace trpěli neustálými modernizacemi lodí, zatímco civilní trh se balkanizoval. Sklady byli přeplněné specifickými díly pro specifické lodě.

Také to znamenalo kompletní kontrolu výrobců nad svými produkty. MISC si mohli třeba účtovat desetinásobek ceny a zvýšit tak zdánlivou hodnotu svých produktů s vědomím, že piloti nemají možnost nakoupit jinde. Občas se objevilo plavidlo, které pomohlo výrobcům ze třetí strany, “klonovačům”, k ziskům. Jako třeba 2822 Nova, ale nakonec vše stejně vedlo k nekompatibilním adaptérům a specifické munici, která nakrmila akorát tak chtivé krky vybraným korporacím.

Flashfire to vše změnil. Klasický příběh o chuďasovi co se stal milionářem. Businessman Garvin Snarm viděl příležitost a vytvořil zdánlivě jednoduchý produkt, který změnil obchod s upgrady téměř přes noc. Adaptér, který dovolil připojit téměř jakoukoliv zbraň na téměř jakoukoliv loď. Moc byla najednou na straně spotřebitelů. Kapitáni a piloti nyní mohli s levným adaptérem od Flashfire vybírat ze široké škály těch nejlepších zbraní na trhu, místo úzkého výběru od výrobce lodi. Začali vznikat noví výrobci zbraní, kteří okamžitě zahájili závody ve zbrojení, který mimoděk přinesl neuvěřitelný pokrok v technologii laseru a balistických zbraní.

 

 Historie

 

Jak vám může napovědět jméno, Flashfire začínal jako klonovací společnost na zbraně. Původní Flashfire, Inc. neměl se Snarmem a jeho vynálezem nic společného. Flashfire byl jednou z mnoha firem, které se nedařilo proniknout na trh zahlceným značným množstvím unikátních výrobců lodí a komponentů. Řada zbraní od Flashfire, Inc. nebyla ničím zvláštním, byli to pouze změněné názvy standardních laserových zbraní na více atraktivnější názvy jako Flashfire Fusion Cannon, Flashfire Atom Gun a podobně.

I přes ušlechtilé názvosloví, řada zbraní od Flashfire neprorazila a zapadla do průměru. Navzdory vysokým dluhům měli stále své výrobní haly. Snarm vzal všechen kapitál, který měl a zariskoval. Skoupil celý Flashfire, zrušil výrobu zbraní a obě výrobní haly přeorientoval na výrobu adaptéru. Během půl roku se z dvou výrobních hal stali čtyři a nyní, snad každý svět, který je dostatečně industrializovaný má na svém povrchu alespoň jednu Flashfire fabriku na adaptéry. Adaptéry Flashfire byli původně prodávány jako upgrade, ale po roce 2929 se výrobní špičky vzpamatovali a začali adaptéry přibalovat ke zbraním nebo rovnou instalovat do lodí.

 

 Technologie

 

Guntypes Flashfire adaptér, inženýry přezdívaný jako “Puk” je vlastně silikonová briketa vytvarovaná do podoby disku se zámky na obou stranách. Díky velmi tvárné silikonové briketě jsou obě plochy disku extrémně poddajné. V neaktivním stavu téměř jako jíl. Puk se adaptuje na tvar zbraně a poté se anatomicky zpevní a uzavře zbraň na místě, kudy protéká do zbraně energie.

Fyzické připevnění zbraně k lodi byla jen jedna strana rovnice. Pravá výzva (a důvod proč je Flashfire adaptér tak inovativní) je v možnostech přenosu velkého množství dat a energie z trupu do zbraně. Řešení přišlo v generických organických nano tubusech schopných přenosu téměř všeho. Od energie z baterií k impulsům z můstku pro hlavní palebné baterie. Žádné z firem se nikdy nepovedlo překonat nebo se jen přiblížit patentovanému produktu Flashfire. Nikdy nedocílili flexibility a kvality FWM.

Adaptéry Flashfire jsou omezené pouze svou velikostí. Firma vyrábí 85 různých variant adaptérů. Od malých důlních laserů až po hlavní baterie těch největších lodi UEE. FWM jsou konstruovány pro všechny velikosti a classy zbraní. Údržba FWM je téměř zanedbatelná záležitost. Produkt je celkově tak pevný a levný, že celková výměna je vždy výhodnější než oprava, pokud dojde ke kritickému poškození. Avšak, zpravidla se dřív rozpadne loď nebo celá zbraň než samotný FWM.

 

Budoucnost

 

Po celých čtyřicet let v byznysu, se ve Flasfire nikdy nepokusili přijít na trh s něčím novým. Jsou tu však fámy, že to není tím, že by to nezkoušeli. Společnost udržuje v chodu tři soukromá výzkumně vývojová centra, do kterých investuje nemalé částky peněz. Odkrytí rozpočtu také odhalilo, že společnost má několika miliardové zakázky z vojenských výzkumů a jednu tajnou, blíže nespecifikovanou, výzkumnou základnu. Zdá se býti pravdivé, že vláda využívá Flashfire ke studování mimozemských letounů. Design Xi’An je prý již pomocí adaptérů Flashire schopný spojení s technologií lidstva. Technologie může být v budoucnu velmi užitečná pro studium Vanduulských energetických systémů, které jsou na hony vzdálené od těch našich.

V civilním světě převládají zvěsti, že Snarm připravuje odhalení dalšího revolučního vynálezu. Spíše vylepšení stávajícího adaptéru, který umožní propojovat dokonce i ostatní systémy krom zbraňových. Některé zvěsti jsou dokonce tak divoké, že předpokládají možnosti propojení všeho ze vším. . Je sice nepravděpodobné, že nadejde čas, kdy si pilot dá místo trysky thruster nebo generátory, ale je dosti možné, že Flashfire brzy přijde s dalším produktem, který převrátí současný trh naruby

Napsat komentář

Jak mít vlastní obrázek u komentářů

Zaregistrujte se na stránkách Gravatar.com, připojte si k účtu e-mail, který používáte na star-citizen.cz a nastavte si libovolný obrázek.

Snažte se v komentářích držet tématu, na rozsáhlejší diskuse je vhodnější naše fórum